Erik Gerets Kazanmak İçin Sahada Olacağız

Teknik Direktör Erik Gerets, FC Girondins de Bordeaux karşılaşması öncesi yapılan son antrenmanın ardından maçın oynanacağı Chaban Delmas Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Bordeaux maçının önemini çok iyi bildiklerini söyleyerek sözlerine başlayan Gerets, Şampiyonlar Ligi'nde iyi futbol sergilemelerine rağmen hedefledikleri puanları alamadıklarını belirterek, "Şampiyonlar Ligi'nde hem Galatasaray;ı hem de TürkiyeErik Gerets: "Kazanmak İçin Sahada Olacağız"yi temsil ediyoruz. Bordeaux da kazanmak düşüncesiyle sahada olacağız dedi.

Maç kadrosuyla ilgili olarak yöneltilen sorulara, henüz kadronun netleşmediğini söyleyen Gerets, maç kadrosunun futbolcuların bu akşamki antrenman performanslarına göre şekilleneceğini belirterek, "Ardanın durumunu görmemiz gerekiyor. Tomasın yerine Tolga oynayacak. Belki bir değişiklik daha yapabiliriz" dedi.

Bordeaux ile İstanbul'da yapılan ilk maçta gol atamamalarına karşın, kalelerinde gol de görmediklerini ifade eden Gerets, yarınki maçta da gol yemedikleri taktirde olumsuz bir netice ile karşı karşıya kalmayacaklarına inandığını söyleyerek, "Bordeauxya alan bırakmayacağız. Böylece onlara iyi oynama fırsatı tanımayacağız" dedi.

İlk hedeflerinin Bordeaux maçını kazanmak olduğunu söyleyen Gerets, sözlerini şöyle sürdürdü: "Galatasaray Teknik Direktörü her zaman başarılı skorların yanında güzel futbol oynatmak zorundadır. Çünkü bütün camia bizden bunu bekliyor. Ancak yarınki maçta Avrupa kupalarına devam etmek için iyi sonuç almak zorundayız."

Yarınki rakiplerinin gruptaki son maçını kazanma ihtimalinin olduğunu ifade eden Gerets, "Eğer biz yarın galip gelirsek, son maça bakmamıza bile gerek kalmaz" diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Biz tabii ki biz Şampiyonlar Liginde devam etmek isterdik. Şampiyonlar Liginin seviyesi UEFA Kupasından yüksek. Şampiyonlar Ligi maçlarını televizyondan izlemek kimsenin hoşuna gitmez."

Gruptaki diğer iki rakipleri olan Liverpool ve Eindhoven'in, Bordeaux'yu kendi evinde mağlup ettiğinin hatırlatılması üzerine Gerets şunları söyledi: "Tabii ki böyle bilgiler ediniyoruz. Ancak bazen hedefler dışında da gelişmeler olabiliyor. Bu tür maçlarda iyi veya kötü futbol çok önemli değil. Önemli olan puan almak. Biz Şampiyonlar Ligi'nde birçok maçta iyi oynadık, ancak istediğimiz sonuçları alamadık. Son olarak Antalyaspor karşısında kötü oynadık ama iyi bir organizasyonla iyi bir sonuç aldık. Buradaki hedefimiz iyi futboldan ziyade iyi sonuç almak."

Galatasarayın UEFA Kupasına katılırsa bu kupayı alıp alamayacağına yönelik olarak sorulan bir soruya "Önce yarınki maçı düşünelim. Ondan sonra bu konuda konuşuruz" şeklinde yanıt veren Gerets, Bordeaux maçıyla ilgili değerlendirmesinde, "Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız maçlardan gerekli dersleri aldığımızı yarınki maçta göstereceğiz. Bazen kötü oynadıkları maçlarda, teknik adamlar daha iyi bilgi edinirler. Bunu da yarın ki maçta göreceğiz" dedi.


Rigobert Song: "Beraberlik bizi mutlu etmez"
Basın toplantısında futbolcularımızdan Rigobert Song da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Yarınki maç hem bizim için hem teknik heyet için hem de taraftarlarımız için çok önemli bir karşılaşma" diyerek sözlerine başlayan Song şunları söyledi: "Bu sezon Tolga ile çok sık birlikte oynama şansına sahip olamadım. Biz yarın futbolun evrensel dilini kullanarak çok iyi anlaşacağız. Bir sorun yaşayacağımıza inanmıyorum. Eğer yarın yoğun yağmur yağarsa, o zaman iyi futbol oynamak zorlaşır. Eğer yağmur olursa ve biz iyi futbol oynamaktan mahrum kalırsak, o zaman da zafer kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

Türk takımlarının Fransa takımlarına karşı başarılı olamadıkları sorusu üzerine Song şunları söyledi: "Türk takımları Fransada iyi sonuçlar alamamış olabilir. Ancak bu durumun devam edeceği anlamına gelmez. Biz yarın tarihin değişebileceğini herkese göstermeye çalışacağız."

Dileğimiz Bordeauxnun Şamiyonlar Ligi maçlarını gol atmadan tamamlaması diyen Song, maçın beraberlikle bitmesi halinde son maçlarında çok büyük riskler almak zorunda kalabileceklerini söyleyerek, "Biz buruya üç puan almaya geldik. Bir puanla İstanbula dönmek bizi mutlu etmez. Temennimiz o ki, yarın kazanacağız" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 508
favori
like
share
ZeuS Tarih: 24.11.2006 08:43
sağlık olsun
GS2004 Tarih: 23.11.2006 19:33
Biraz beceriksizlik biraz yanlis kadro birazda sansimiz bize gülmedi bu yil :67:
adsiz Tarih: 23.11.2006 18:58
İ n ş a l l a h :76:
GS2004 Tarih: 23.11.2006 16:28
Bu yilda avrupa macaramiz sona erdi insallah seneye GALATASARAYIMIZ insallah bir an evel toparlar ligde cok zor maclar bizi bekliyo
adsiz Tarih: 22.11.2006 19:47
Olabilir di haklısın fark etmemişim mazur gör oraya aktarma imkanı varmı ?
FreddyKrueger Tarih: 22.11.2006 17:23
Konuyu [URL=http://www.main-board.com/thread.php?threadid=116935]BURAYA MeSaj oLarak YazSanız Daha Iyi oLurdu, Sonuçta Bu da O Maç Için YapıLan Bi Haber...