Le Concile de Pierre

Vizyona Giriş Tarihi
01.12.2006

Türü
Korku

Ülke
Fransa

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2006

Yönetmeni
Guillaume Nicloux

Oyuncular
Monica Belluci
Moritz Bleibtreu
Catherine Deneuve
Sami Bouajila

Senaryo
Stephane Cabel, Guillaume Nicloux

Müzik
Éric Demarsan

Görüntü Yönetmeni
Peter Suschitzky
Moğolistanın ücra bölgelerine doğru tehlikeli bir yolculuk

Evlatlık oğlu Liu-Sanın hayatını kaybetmesine neden olabilecek bir kaza geçirmesinin ardından, aklını kaçıracak noktaya gelen Diane, günlerce korkunç kabus ve halusinasyonların etkisinde kalır. Çocuğun mucizevi bir şekilde kurtulup iyileşmesi Dianei tuhaf düşüncelere itmiştir: Gerçekten Liu-San kimdir ve nereden gelmiştir? Göğsündeki tuhaf izin anlamı nadir ve evlatlık olarak verilmesinde Asko Vakfının rolü nedir?

Sergeï isimli Rus bir gencin yardımıyla bu sırrın peşine düşen Dianein araştırmaları, onu Tsevens isimli esrarengiz bir Moğol kabilesine ve onların Taş Meclisine götürür. Dianenin etrafında tuhaf ölümler gerçekleşirken, Liu-San yedinci yaş gününde kaçırılır. Oğlunun nereye kaçırıldığını tahmin eden genç kadın, Doğu Moğolistanın ücra bölgelerine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkar

Fransız kara film ve korku öğelerini ustalıkla birleştiren Taş Meclisi, anne şefkatinin gücünü ortaya koyan bir film. Jean Christophe Grangenin çok satan aynı adlı eserinden uyarlanan filmin yönetmeni Guillaume Nicloux. Senaryosunu Guillaume Nicloux ve Stephane Cabelin birlikte yazdıkları filmin başrollerinde Monica Belluci (Diane), Moritz Bleibtreu (Sergeï), Catherine Deneuve (Sybille), Sami Bouajila (Lucas), Elsa Zyberstein (Clarisse), Nicolas Thau (Liu-San), Lorenzo Balducci (Dedektif Neves) ve Eric Caravaca (Lauranın babası) kamera karşısına geçmiş.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 566
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:39
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 24.11.2006 11:53
demek fransız filmi ortim bana da soğuk gelir ama bazen çok şey şeylerde çıkıo

teşekkürler
casper Tarih: 24.11.2006 08:34
Fransız filmleri hep bana soğuk gelmiştir nedense ama bu film ilginç bir filme benziyor,

teşekkürler kurtjara