Kardeşlerim..

[COLOR=coral]* AĞLATAN MEKTUB *
[Kaynak: İngilizceden çeviridir. Alıntıdır]

Sevgili anneciğim ve babaciğim
Bu mektubu okuduğunuz zaman üzüleceğinizi biliyorum.Aylardan beri sustuğum icin de üzülüyordunuz.Ama ne yapalım baska türlüsü elimden gelmiyordu.Beni affedeceğinizi,mazur göreceğinizi umarım.Annecigim ve Babacigim,Ben artik islam dinini terk ederek hiristiyan oldum.Eğer böyle yaptiğim için bir günah işlemişsem bilin ki,bu günah tamamen size aittir.Çünki siz,bana dinimi öğretmemiştiniz.Ben adımın Müslüman olduğunu biliyordum o kadar. Fakat,
* Müslümanlık nedir? Nasil olur?
* Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir?
* Kuran nasıl bir Kitaptir nelerden bahseder?
* Müslümanlıkta nasıl ve niçin ibadet edilir?
İşte bütün bunlar bence bilinmeyen seylerdi bana anlatmadınız,öğretmediniz. Buraya geldiğim zaman,çoğu Fransızların dindar olduklarını gördüm.Hemen her evde birkac isa ve meryeme ait resim vardı yemeğe oturdukları zaman dua okuyorlardı.Ben ise onlara alık alık bakıp durmaktan başka birşey yapamıyordum. Din,iman Allah.Peygamber,Kuran ve ibadet hakkinda bana bir çok sorular sorarlardı.Ama ben hiçbirine cevap veremiyordum.Siz,bana bunları öğretmemiştiniz.Hatta benim memleketimde dindarlik ayıptı.Mesela lisede derse giren bazı hocalar dindarliğin,yobazlık,gericilik olduğunu anlatırlar,ondan sonra derse başlarlardı.icimizden birisi dinden bahsedecek olsa,öğretmenler olsun, öğrenciler olsun hemen alay ederlerdi...Hey yobaz,kaçıncı asırdasın?derlerdi..
Oruc tutmak bir suç,namaz kılmak bir ayıptı.Burada ise,durum tam tersinedir.ne kadar aldanmışız? ne kadar aldatılmısız?Avrupanın dinsiz olduğunu zannederdik. dinsizliği ilerilik,dindarliği gerilik sayardık halbuki ne kadar yanılmısız, burada herkes dinden,imandan,isa dan bahsediyor dinsizler ise pek sevilmiyor coğu kimsenin cebinde incil var.Bütün bunların karşısında içimde bir boşluk duydum. hiristiyanlarin coğu ibadet ediyordu ben ise ne kendi dinimden,nede onların dininden birşey bilmiyordum..Yavaş yavaş hiristiyanliği öğrenmek için bir merak sardı beni,Öğrendim ve nihayet işte hiristiyan oldum.Artık tahsil masraflarımı kilise üzerine aldı.
Bundan sonra bana,ister mektup gönderin,ister göndermeyin.
Siz bilirsiniz,ama tekrar ediyorum:
Eğer dinimi terk edip günahkar olmuşsam, bu günah tamamen size aittir.
Allah sizi affetsin...

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 993
favori
like
share
egunes Tarih: 10.01.2007 10:12
Gerçekten ellerine sağlık kardeşim.Biz sözde müslüman geçinen türk toplum bazı değerlerimizi tamamen unutmuş bir halde Avrupalşmanın zevk ve sefanın içine girdiğimiz bu yüzyılda dinimizin gereklerini yerine getirememektyiz.Eee boşuna dememişler Din bizde uygulama avrupada ne diyelim Allah hakkımızda hayırlısını versin.
eskitoprak Tarih: 08.01.2007 16:34
bilgiler icin
missx Tarih: 21.12.2006 13:09
çok etkileyici bir mektup aynı zamanda ders verici..
Gönülce Tarih: 21.12.2006 12:23
Paylaşımın için teşekkürler :2:
hakan80 Tarih: 07.12.2006 08:01
ellerine sağlık arkadaşım :5:
mavisch Tarih: 06.12.2006 23:20
gercekten ellerine saglik mutlak okunmasi gerek!!!!
KONAMI Tarih: 05.12.2006 22:59
Aleykümselam Kardeşim..

Sadece bu yazını bir ekleme yapmak istiyorum izninle...
Kuran-ı Kerimin ilk emrini hatırlamanız yeter..
[COLOR=coral]* OKU ** OKU ** OKU *
Bence başka yoruma gerek yok..
Allah[c.c] yar ve yardımcınız olsun.
GÜLSiMA Tarih: 05.12.2006 22:51
selamun aleyküm diyerek başlamak istiyorum öncelikle sözlerime.
sevgili kardeşlerim içinde yaşadığımız zaman ahir zaman.ve bu zamanda yaşamak helede müslüman olarak yaşamak gerçekten zor.herşey üstümüze geliyor zannediyoruz değilmi islam adına yaşadığımız her şeyde bir alaycılık almış başını gidiyor.ama unutmayın bizi yaradan her zaman yanımızda.yeter ki siz ümitvar olunuz ümidinizi kaybetmeyiniz.herkesin bunaldığı anlar vardır.dua ya sığının dua ihlasla yapılan dualar kalbinizi feraha erdirecektir.ve bir an düşünün şu mektubu biz nerde yanlış yaptık diye sorun kendinize ve bu soruyu inanın en başta ben kendime soruyorum.yıllarca yaşanmış günahlar hatalar ben nerde yanlış yaptım diye günlerce gecelerce beynimi kemiren sorular oldu hep hayatımda.cevap şuydu bence.biz okumuyoruz arkadaşlar.öğrenmiyoruz dinimizi.hep etraftan duyma sözlerle ve gelenek haline dönen ibadetlerle tanıdık dinimizi diye düşünüyorum.okuyun lütfen okuyun en azından ben bunu yapmaya çalışıyorum.

ve unutmayın bir gün şu kainatta en gür ses islamın sesi olacak.
selam ve dua ile kalın
yozgadi Tarih: 02.12.2006 20:19
şu anda 30 lu yılların neslinin yetiştirdiği bir toplumun yönetimde ağırlığının olduğu bir dönemdeyiz inşaallah bizler dinimizi tam olarak öğrenip yaşarızda çocuklarımızdan böyle mektuplar almayız