Kardeşlerim...

[COLOR=coral]* GERETSİN KADERİ DERBİYE Mİ BAĞLI? *
Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, sarı-kırmızılı takımda kalıp kalmayacağının aralık ayında belli olacağını belirterek,Hiçbir zaman kovulacağım diye korkmadım.Bu hafta yapacağımız Fenerbahçe maçı benim Galatasaraydaki geleceğimi etkileyebilir dedi..

Uzun süredir Belçika basınına konuşmayan sarı-kırmızılı teknik adam, aylar sonra ilk kez bu ülkenin en yüksek tirajlı gazetelerinden HLNye demeç verdi.Üç yıl daha teknik direktörlük yapmak istediğini ifade eden Gerets,Eğer özel hayatımda bir değişiklik olmasaydı şu anda antrenörlüğü bırakmıştım.Belçikaya dönersem sadece Standart Liegei çalıştırmak isterim.Daha önce onlardan 2 kez teklif aldım, ama kabul etmedim.Belçika Milli Takımı için de teklif getirdiler, ama teklif öyle şartlar taşıyordu ki herhalde benim kabul etmemem için edilmiş bir teklifti diye konuştu.
Türkçeyi öğrenmekte zorluk çektiğini anlatan Gerets, gittiği ülkelerdeki dilleri çabuk konuşmaya başladığını, ancak Türkçenin kendisine hala Çince gibi geldiğini belirtti.
* KALIP KALMAMAM ARALIK AYINDA BELLİ OLACAK
Galatasaray Teknik Direktörü Gerets, sarı-kırmızılı takımda kalıp kalmayacağının aralık ayında belli olacağını bildirdi.3 sezon daha sözleşmesini uzatabileceğini kaydeden Belçikalı teknik adam, Başka takım bulamamam benim için sorun olmaz. Galatasarayın 30 tane yöneticisi var.Hepsi kendini öne çıkarmak istiyor, ama başkanla aram çok iyi.Çok aklı başında bir insan.Hiçbir zaman kovulacağım diye korkmadım.Bu hafta yapacağımız Fenerbahçe maçı benim Galatasaraydaki geleceğimi etkileyebilir ifadelerini kullandı.Türkiyede yapılan transferlerde teknik direktörlerin sözünün geçmediğini savunan Gerets, son sözün her zaman başkanlar tarafından söylendiğini iddia etti.
* AİLEMİ, BAHÇE PARTİLERİNİ VE NOELİ ÖZLÜYORUM
Eric Gerets, Belçikayla ilgili olarak en çok ailesini, evlerinin bahçesinde düzenledikleri partileri ve Noel kutlamalarını özlediğini kaydetti.İstanbulda şehrin 40 kilometre dışında yaşadığını ifade eden Gerets, Geldiğimden beri çok az gezdim.Sakin bir yerde yaşıyorum.Evimin yakınında büyük bir alış veriş merkezi var.Bazı insanlar telefonlarla fotoğrafımı çekiyor.Türkler, sporcularına ve teknik direktörlerine karşı çok saygılı ifadelerini kullandı.Türk basınını da eleştiren deneyimli teknik adam, Geretsin nasıl bir insan olduğunu öğrenmekten çok sansasyonel bir haber istiyorlar.Türk gazeteciler ile kaynaşamıyoruz.Aralarında bir gazeteci var, hayatımda hiç görmedim, ama 15 aydır benim istifamı istiyor yorumunu yaptı.
* BU YIL DA ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM
Gerets, Turkcell Süper Ligde bu yıl da Galatasarayı şampiyon yapmak istediğini kaydetti.İyi bir teknik direktör olduğunu vurgulayan Gerets, Hiçbir şeyden korkmuyorum ve maceradan hoşlanıyorum.Bu yıl da şampiyon olabiliriz ifadelerini kullandı.

Kaynak:
Ajansspor

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1733
favori
like
share
ZeuS Tarih: 10.12.2006 10:35
gerestin kaLması gerek..
kurtjara Tarih: 09.12.2006 18:25
bu dar, kısıtlı ve maddi olanaklara rağmen elinden geleni yapıyor gerets ona destek olmak zorundayız...

sonuçda o gider bu gelir ne değişecek..gerets bizim yapımıza uygun bir kişi
ZeuS Tarih: 08.12.2006 15:30
yönetim göndermekte kararlı anlaşılan
ZeuS Tarih: 07.12.2006 15:17
sezon sonuna kadar kalması iyi oLur
kurtjara Tarih: 07.12.2006 09:22
Sezon sonuna kadar Gerets..
Gerets konusunda ikiye bölünen Sarı-Kırmızılı yönetimin son yaptığı toplantıda Belçikalı teknik adamla sezon sonuna kadar devam etme kararı aldığı ortaya çıktı.

Şampiyonlar Ligi'nde alınan Bordeaux yenilgisinden sonra Avrupa defterini kapatan Sarı-Kırmızılı takımda Gerets, maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Sözleşmemin uzatılması için yönetimle görüşmek istiyorum." demişti.

Başkan Özhan Canaydın'ın, Gerets'le Liverpool karşılaşmasından önce Florya Tesisleri'nde bir araya geldiği öğrenildi. Çok kısa süren toplantıda Canaydın'ın, "Merak etme, seninle ilgili konuları yönetimde masaya yatırdık. Futbolun başındaki arkadaşlar seninle en kısa zamanda bir araya gelecek. Sen sadece işini düşün. Başka şeylere kafanı yorma. Sezon sonuna kadar takımın başında kalacaksın." sözünü verdiği öğrenildi. Galatasaray yönetiminin Gerets'in Sarı-Kırmızılı takımda kalıp kalmaması konusunda ikiye bölündüğü öğrenildi. Başkan Canaydın'ın başını çektiği bir grup yönetici sezon sonuna kadar Gerets'le devam edilmesini istiyor. Buna rağmen Başkan Yardımcısı Adnan Polat ve bazı yöneticiler ise Belçikalı teknik adamın devre arasında gönderilmesi gerektiğini savunuyor. Son yapılan yönetim kurulu toplantısında Özhan Canaydın'ın, Gerets'in gönderilmesini isteyen yöneticileri ikna ettiği belirtildi. Canaydın'ın yönetim kurulu toplantısında "Ligde ikinci sıradayız. Bu durumda Eric Gerets'i gönderirsek büyük tepki alırız. Sezon sonuna kadar Gerets'le devam edelim. Ortaya çıkacak tabloya göre de hareket ederiz." dediği ifade edildi.

Toplantıda Adnan Polat başta olmak üzere bazı yöneticiler Gerets'in Belçika basınına yaptığı, "Galatasaraylı yöneticiler kendilerini ön plana çıkarmak istiyorlar." açıklamasını da gündeme getirdi. Başkan Canaydın'ın, "Gerets'le konuşacağım. Artık yönetime zarar vereceği konularda açıklama yapmasına izin vermeyeceğim." diyerek Belçikalı teknik adamı istemeyen yöneticileri şimdilik ikna ettiği ifade edildi. Bu gelişmelerden sonra Başkan Yardımcısı Adnan Polat yaptığı açıklamada, "Hocamızla şu anda devam ediyoruz. Bunun dışında yöne-tim olarak farklı bir karar almadık." dedi.
okanoo28 Tarih: 06.12.2006 19:51
hayırlısı olsun... :46:
tektabanca2 Tarih: 06.12.2006 19:34
Souness de Fernandez de Gerets´den daha iyi t.direktörler degiller :79:

eger Gerets gönderilecekse yerine cok daha iyi bir t.direktör getirilmesi gerekiyor :16:

Adnan Polat ne yapmaya calisiyor anlamis degilim, önce Okan gibi eski oyuncuyu getirdi birde F.Akyel gelecek diye dedikodular var, simdi de eski t.direktörü getirmeye calisiyor

mutlaka Souness´ín yeri her Galatasarayli icin ayridir, o bayragi kolay kolay kimse kadinköyün ortasina dikemez ama Gerets´de israr edilmesi lazim en azindan sezon sonuna kadar
kurtjara Tarih: 06.12.2006 10:37
öyle veya böyle ama birşeyler olduğu kesin.. :20:
ZeuS Tarih: 06.12.2006 10:32
işLer cok karışık.. kimin N dediği ßelirsiz.