Sinüzit, Türkiye'de her yıl 15 milyona yakın insanı etkileyen bir sağlık sorunu. Aynı zamanda halk arasında sağlık problemleri arasında ilk sıralarda sayılan şeker hastalığı ve kalp yetmezliğinden daha fazla hayat kalitesini bozan bir hastalık. Sadece fiziksel ve fonksiyonel açıdan değil, psikolojik olarak da kişiyi etkiliyor.

Yapılan bir araştırma, hastalığın Amerika'da her yıl 8 milyar doların üzerinde ilaç maliyetine yol açtığını ortaya koyuyor. Bu durum Türkiyede de çok farklı değil...

KANAMASIZ VE EN GEÇ 1 GÜNDE GÜNLÜK HAYATA DÖNMEYİ SAĞLAYAN YENİ BİR TEDAVİ

Sinüzit hastalığının başlarında uygulanan ilaç tedavisi soruna çözüm getirse de orta ve ileri derecedeki hastalık için müdahale gerekir. Bugüne kadar ileri derecedeki hastalara, hastanede yatmayı gerektiren, kanamalı ve ameliyat sonrası istirahat gerektiren endoskopik cerrahi yöntemi kullanılıyordu. Kanama sonrası körlük ve beyin kanaması gibi ciddi komplikasyonların ortaya çıkması nedeniyle yeni tedavi yöntemleri arayışına girildi.

BALON SİNÜSOPLASTİ adı verilen bu teknik hastalık tedavisinde yeni bir dönem açtı.

Bu teknikle daralmış olan sinüs delikleri açılıyor ve sinüs ağzına bir balon yerleştiriliyor.Daha sonra balon serum ile şişirildikten sonra şişen balon tıkalı olan sinüsin ağzını genişletiyor.

BALON SİNÜSOPLASTİ ile, uygulanan diğer tekniklerin aksine burun içinde hiçbir dokuya zarar vermeden, kanamaya yol açmadan ve tampon gerekmeden hızlı bir şekilde iyileşme sağlanarak hastanın müdahaleden bir gün sonra günlük yaşantısına dönmesi sağlanıyor.

Günlük yaşantıdan uzak kalmadan, zaman kaybetmeden, hastanede yatmadan, uygulama yapılan bölgede herhangi bir kesiğe gerek duymadan kısa sürede sonuç alınan bu yöntem sinüzit tedavisinde yeni bir sayfa açıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share
ViVa Tarih: 02.12.2006 21:53
Paylaşım için teşekkürler
casper Tarih: 02.12.2006 18:22
sinüzit hakkında bende fazla bilgi sahibi değilim ama soğuk algınlığından yeni kurtuldum,nane limon içmeni tavsiye ederim CeDRiC :79:
CeDRiC Tarih: 02.12.2006 16:03
SİNÜZİT i blmiyorum ama soğuk aldığım kesin.. :5:
paylaşım içi saol
DİDEM Tarih: 02.12.2006 15:39
verdiğin değerli bilgilerin için teşekkürler
ozlems_o Tarih: 02.12.2006 14:22
balonlu tedaviyi izledim televizyonda gerçekten çok kolay ve etkili bir yöntem bizim akillesin sinüziti var umarım gelişen bir sistem olurda hastalar en kısa zamanda tedavi olur