Bir ya da birkaç çocuk grubu ya da daha küçük yaştaki çocuklar bütün günlerini yarı resmi bir program çerçevesinde bir veya birkaç öğretmenin gözetimi altında geçirirler. Bakım saatleri genelde anne babaların çalışma saatlerine göre ayarlanmıştır.

Kurumdan kuruma değişmekle birlikte çocuğunuz için evdeki bakıcıdan daha kaliteli ve tecrübeli kişilerce bakılma şansı olabilir. Kendi yaş ve seviyesine göre bir program dahilinde yaşıtı olan birçok çocukla oynama fırsatı doğar. Oyuncak ve malzeme çeşitliliği; genellikle sağlık, güvenlik ve programla ilgili diğer konuların belirli yönetmelikler çerçevesinde denetlenmesi çocuklar için avantajdır. Her koşulda çocuğunuzun bir öğretmen tarafından bakılıyor olması sizin huzurlu ve rahat olmanızı sağlar.

Çocuğunuzun yuvada olduğu sürede hastalıkla karşılaşma olasılığı yüksektir. Bu risk uygun bir sağlık politikasıyla azaltılabilir. Kişiye özel bakım tam olarak gerçekleşmez, bu durum bir öğretmene düşen çocuk sayısı fazla olduğunda tamamen ortadan kalkar. Belirlenen giriş çıkış saatleri ailelerin gereksinimlerine göre değiştirilmez. Ücretler değişkenlik gösterse bile genellikle evde bakıcı olmasından daha hesaplıdır ama bakıcının evinde bakıma kıyasla daha pahalıdır.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 713
favori
like
share
VULKAN Tarih: 27.08.2007 20:32
tesekkurler paylasim icin