bebeklerin ateşi nasıl ölçülür - bebeklerin ateşini ölçerken dikkat edilecekler - çocukların ateşini ölçmek

Bebek ve çocuklarda ateş ölçme yöntemleri.çocuklarda görülen ateş yükselmeleri çoğu kez enfeksiyonlarla ilgilidir. bununla beraber kollojen doku hastalıkları, vaskulitler, menenjitler beyin hastalıkları, kanserler, zehirlenmeler, kullanılan bzı ilaçlar, radyoterapi, metabolik hastalıklar ve güneş çarpmaları gibi etkenler ateş yükselmesine neden olabilir.

Çocuklarda titreme, huzursuzluk, ağlama, yanaklarda oluşan kızarıklık ve solukluk, gözlerde dalgınlık gibi durumlarda ateşten şüphelenilmelidir.ateşi tespit etmenin en doğru ölçüm metodu termometre derece kullanmaktır. el temsı ile ateşin ölçülmesi göreceli olup ayrıca bulunulan ortama göre yanılmalara neden olabilmektedir.beden sıcaklığı ölçümü yapan termometreler dereceler tipleri ve sıcaklık ölçüm yerleri.

Ateş ölçme yöntemlericıvalı termometreler, tercihen rektal sonra koltukaltı, kasık bölgesi ve oralelektronikdijital termometreler, kasık, dilaltı, koltukaltı, rektalkulak derecesi, kulaktanbant şeklinde derece, alın bölgesindentermistör, pulmoner arter hastanelerde özel durumlarda kullanılır emzik şeklinde derece, ağızdan kullanılır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 753
favori
like
share