Zencefil ve balın yararları nelerdir - Zencefil ve bal öksürüğe iyi gelir mi - Zencefil ve bal hakkında

Kış aylarının gelmesi ile beraber herkeste bir öksürük sıkıntısıdır ki alır başını gider. Doktorlar,antibiyotikler derken kimimiz çok çabuk atlatırken kimimizde günlerce hatta aylarca kurtulamayız bu problemden. Ancak doğamızın bize sunduğu müthiş bitkiler ve diğer besinler sayesinde aslında ilaçtanda daha etkili bir şekilde kurtulabiliyoruz. Peki neler yapabiliriz öksürükten kurtulabilmek için?
Öncelikli olarak çoğumuzun bildiği bir yöntem olabilir belki ama bilmeyenler için paylaşmak isterim. Müthiş bir karışım vardır öksürüğe iyi gelen. Tarife bakarsak ta malzemeler:
Bir küçük kavanoz bal
3 tatlı kaşığı zencefil (toz zencefil olacak)
Yarım limon
Bu üç malzeme karıştıralacak ve sabah akşam birer tatlı kaşığı yenilecek. Zencefilin o mükemmel nefes açıcı özelliği ve balın müthiş mucizesi birleşince öksürükten çok çabuk kurtulmamız da mümkün.
Ayrıca yine nane,limon ve ıhlamuru kaynatıp içtiğiniz taktirde de en azından öksürüğe bir de gribin eklenmesini de engellemiş olursunuz.
Soğuk kış günlerinde evinizden özellikle zencefil ve balı eksik etmemenizi tavsiye ederek herkese sağlıklı günler diliyoruz
Ayşegül Gedik

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5931
favori
like
share