Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Bandırma'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Hürriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Hürriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Hürriyet İlköğretim Okulu Hakkında

1958 Yılının son aylarında Bandırma’ ya gelen zamanın Bayındırlık Bakanı Tevfik İLERİ’ ye bir heyet tarafından; Atatürk caddesi üzerindeki Sanat Okulunun Erkek Sanat Enstitüsü haline getirilmesi iletildi. Bu isteği olumlu karşılayan Bakan okulu gezerken bitişiğindeki Kabristanlık olan boş arsanın değerlendirilmesini istedi bu arsaya yıllardan beri mahalleli tarafından özlemi çekilen, cadde tarafına dükkanlar yerleştirmek sureti ile iki katlı bir İlkokulun yaptırılması kararlaştırıldı. Kurulmuş bulunan Okul yaptırma derneği ve mahalli kaynaklarla, yeni yaptırılacak İlkokul için,Kabristanlık denen yerden yeteri kadar arsa temin edildi. Celal Bayar İlkokulu olarak inşaatına başlandı. Çimento ve demir darlığından ötürü inşaata bir süre ara verildi. Gerekli malzeme temin edildikten sonra 09/07/1962 tarihinde ihalesi yapılan okulun ismi,ihtilalden sonra Hürriyet İlkokul olarak değiştirildi. İnşaatın temeli zayıf görüldüğünden; beşik çatı, tek katlı ve altı derslikli ilkokul 191.495 TL. keşif bedelle Müteahhit Hasan SUR tarafından yapıldı. Ve 16/09/1963 tarihinde 1 Müdür 6 öğretmen kadrosu ile eğitim ve öğretime başladı. 1994 yılı Temmuz ayında Okul Koruma derneği imkanları ile Okula Kalorifer tesisatı kuruldu. 1995 yılında Okul çatısı tamamen açılıp onarıldı. Yine Okul Koruma Derneği katkıları ile 1997-1998-1999 yıllarında okulun pencereleri kademeli olarak PVC ve ısı camlı olarak değiştirildi. 1996-1997 öğretim yılından itibaren okulumuz 8 yıllık İlköğretim Okuluna dönüştürülerek Hürriyet İlköğretim Okulu adını aldı. Ancak derslik sıkıntısı baş gösterdi. 1999 yılında öğrenci tuvaletleri bahçeye alınarak okula bir derslik kazandırıldı fakat bu da sorunu çözmedi.29/07/1997 tarihinde okul arsasına ek bir bina yapımı için başvuruda bulunuldu fakat bir sonuç alınamadı. 11/12/2000 tarihinde yeni bir başvuru yapılarak ek derslik isteği tekrarlandı. Bu isteğimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğün ce 2002 yılı yapım programına alındı ve ek derslik inşaatı 300 Milyar TL. keşif bedelle ihale edilerek müteahhit Adil BODUR’ a verildi. 12/11/2001 tarihinde inşaata başlandı ve 6 derslikli ek bina 15/09/2002 tarihinde hizmete girdi. 2005 yılının Ağustos ayı içerisinde ; Yeni binamızın proje aşamasında da çok önemli katkılar sağlayan Bandırma İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı sayın Ahmet ERUYSAL ‘ ın değerli katkıları ile eski binanın bodrum katı yeniden düzenlenerek kullanışlı hale getirildi.Arka bahçeye öğrencilerin su içecekleri bir çeşme inşa edildi. Ayrıca okul bahçesine Atatürk Büstü yapıldı.2006 Ağustosayı içerisinde ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gönderilen 8.000 YTL’ lik ödenekle ana binanın tüm zemini granit seramik ile kaplandı Şu anda ana binada; 1 Müdür odası, 2 Müdür Yardımcısı odası, 1 Öğretmenler odası, 1 Memur Odası, 1 Fen Bilgisi Laboratuarı, 6 dershane, 1 Rehberlik Odası, 1 arşiv, 1 Depo, 1 çay ocağı odası bulunmaktadır. Ek binada ise;
1 Anasınıfı, 3 dershane, 1 spor odası, 1 Bilgi ve Teknoloji Dersliği,
1 Teknoloji ve Tasarım Dersliği, 1 çok amaçlı salon(Beden Eğitimi

Dersliği) ve kalorifer dairesi bulunmaktadır. Okul Bahçesinde de 1 adet kantinimiz mevcuttur.

OKULUMUZ MİSYONU -VİZYON VE İLKELERİ

BİZ HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK;
1. Bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak,
2. Öğrencilerin bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili, becerili ve kendine güvenen
bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,
3. Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,
4. Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetiştirmek.
5. Okulumuzun eğitim çalışanlarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, kendini
geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,
6. Okulumuzda bir atılım, bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini sağlamak ,
7. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi-yöneticilerimizi ve velilerimizi 21.yüzyıla hazırlamak,için
VARIZ ve ÇALIŞMAKTAYIZ.

BİZ HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK
İSTİYORUZ Kİ;
1. Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Herkes, (Öğretmen-Öğrenci-Yönetici- Veliler) insan yaşamının, sürekli bir öğrenme - yenilenme ve gelişme süreci içinde sürdüğünü bilsin.
2. Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. Bizlere inansın, destek olsun.
3. Okulumuzda, hem öğretmenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.
4. Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasınlar ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.
5. Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.
6. Okul ortamında ve her yerde, herkes "kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmama" ilkesine uysun.
7. Bilgiye ulaşan, ulaştığı bilgileri kullanan, kullandığı bilgilerle yeni bilgiler üreten öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olsun ve bunu çevrelerine yaysın.
8. Bilgi teknolojisini kullanmak öğretmen ve öğrencilerimiz için geçerli amaç olsun.
9. 8.sınıftan mezun olacak öğrencilerimizin
en az % 10' u Fen Liselerine,
% 25'i Anadolu Liselerine,
% 35'i Yabancı Dil Ağırlıklı(Süper) Liselere, girebilsin.
10. 8.sınıftan mezun öğrencilerimizin hepsi bir ortaöğretim kurumuna girsin, mezun olsun, yüksek öğrenimini tamamlayarak hayata atılsın ve başarılı olsun.

2. Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.
3. iyi bir eğitim öğrenciler arasındaki bütünleşme kadar çeşitliliği de gerektirir. Öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyar onları koruyup gözetiriz.
4. Biz, birbirimizi öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.
5. Biz, hepimiz öğrencilerin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız.
6. Biz birbirimize ve kendimize güveniriz.Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi anlıyor, farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz.
7. Biz sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine kendimizi adapte edecek beceriler geliştiririz. Aynı zamanda değişim ihtiyacı ile geçmiş değerlerimiz arasındaki dengeyi de koruruz. Değişim, mükemmeliyete ulaşmada bize cesaret kazandırır, geçmiş deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder.
8. Biz farklı olduğumuzu düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkendir.
9. Bizim için "cezasız disiplin, çağdaş bir yaklaşımdır." Disiplin, toplu yaşama kurallarına uyum, insana saygı ve başarının ilk basamağıdır

Hürriyet İlköğretim Okulu Balıkesir Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Hürriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Hürriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: BALIKESİR / BANDIRMA

Adı: HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: 17 Eylül Mah. Atatürk Caddesi No:82 Bandırma Balıkesir

Telefon Numarası: 2667182940

Faks Numarası: 2667141938

E-mail Adresi: 652847@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - BANDIRMA - Hürriyet İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 944
favori
like
share