Küçük kusurlu burunlar için sadece 15 dakika süren ve müdahale sonrası uzun süreli şişme, morarma gibi sorunlar yaşatmayan burun estetiği uygulaması özellikle bayanların büyük ilgisini çekecek.

15 dakikalık burun estetiği hakkında bilgi veren Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Teoman Doğan, uygulama sonrası kişinin hemen rutin hayatına devam edebilmesinin büyük avantaj olduğunu vurguladı.

Rinoplasti (burun estetiği), Türkiye'de ve dünyada en sık yapılan ve en çok talep gören ameliyatlardan biri. Op. Dr. Teoman Doğan'ın ifade ettiğine göre, son yıllarda bu ameliyatın temelleri iyice sağlamlaştı ve alınan sonuçlar estetik olarak çok daha iyi hale geldi.

Amaç hastanın daha çabuk iyileşmesi

Op. Dr. Teoman Doğan, lokal anestezi ile 15 dakika süren, şişme ve morarmanın neredeyse hiç olmadığı, tampon ya da alçı kullanılmayan ve ertesi gün işinize dönebileceğiniz bir burun estetiği operasyonun var olduğunu şöyle anlatıyor:

Son yıllarda estetik cerrahide ki en büyük gelişmeler hep ameliyatları daha kısaltmaya ve kolaylaştırmaya yönelik oldu. Amaç hastaların çok daha çabuk iyileşmesi, işlerine en kısa zamanda dönebilmeleri ve elbette ameliyat risklerinin ve ücretlerinin de azaltılması. Benzer şekilde mini burun estetiğinde de ameliyatın çapı küçüldüğü için risklerin de azaldığını söylemek mümkün.

Şişme minimum, morarma yok

Dr. Doğan'ın söylediğine göre şişliklerin çok az olması da tekniğin önemli bir avantajı. Morarma ise bu ameliyatta beklenmiyor. Bu teknik ile ameliyat olan bir hasta ertesi gün normale yakın bir şekilde işine dönebiliyor. Burun ameliyatlarında kullanılan tamponlar ya da burun alçıları da bu teknikte kullanılmıyor.

Mini burun estetiği hakkında

- Geleneksel burun estetiği ile aynı temellere dayalı ama yapılan işlemleri daha kısaltan ve kolaylaştıran bir yaklaşım.
- İşlem sadece burun içerisinden yapılıyor. Ortalama 10-20 dakika sürüyor.
- İşlemde temel yaklaşım buru ucunu şekillendirmek ve yükseltmek.
- Morluk ve şişlik neredeyse hiç olmuyor.
- Geleneksel burun estetiğinden bir farkı da sadece lokal anestezi ile yapılabiliyor olması. Hasta işlemden 1 saat sonra evine gidebiliyor ve ertesi gün işine dönebiliyor.
- Yıkanmak ve makyaj yapmak serbest.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 591
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 07.12.2006 16:14
Haberin için teşekkürler özlem,zorunlu olmadıkca hiç düşünmem