[COLOR=burlywood]Abi be? Biz bu zamana kadar gelebilmek için ne badireler atlattık, ne oyunlar döndü etrafımızda; kimine kandık, kimine göz yummadık Abi be?Biz neler yaşamıştık seninle hatırlıyor musun, sabahlara kadar içtiğimiz zamanlarda saçma sapan konuşmalarımı hatırlıyor musun halen? Bazen sus pus olup, birbirimizin gözlerinin içine boş gözlerle bakarak, sonra birden ne bakıyorsun oğlum?dedikten sonra kahkahalara kapıldığımızı ve sonrasında yine saçma sapan konulara karıştığımız oluyordu, Abi be? Bu hayat çok acımasızmış ben bunu anladım artık yıllar sonra, İnsana verdiği öfkenin, acının sana yıllar sonra bir tecrübe olarak döneceğini sonradan fark edebildim ben. Abi be?Seni eskiden tanısaydım belki de bu kadar tecrübeyi daha kısa zamanlarda da yaşayabilirdim, Hayatın içtensizliğini, sahteliğini sen olmadan yarım yamalak görebildim ben

Abi be? Biliyor musun aslında insanların tek sahip olmak istedikleri şeyin mutluluk olduğunu? Aslında bunu sen öğretmiştin bana fakat zamanla ne olduysa bize mutlu olmak için başkalarını da kırdık bizler. Umarsızca, hesapsızca, yargısız sorgusuz nice insanın yüreklerini parçaladık,Aman bir şey olmaz, süründüreceksin!diyip kimleri incitmedik ki? Sonrasında pişman olduk, olduk ama bu sefer de kendimize alışkanlıklarımızdan dolayı yine hakim olamadık. Abi be? Biz çok günah işledik.

Abi be? Hatırlıyor musun seni işyerini kapattığımdan sonra bile burada olduğunu? Hadi gidelim abi, geç oldu dediğimde bile beni umursamadığını ve senin o dalgınlığını..? İnsanları kırıyorduk ikimiz, hiç sorgu sual dinlemeden. Birbirimizi de kırıyorduk bu alışkanlığımızdan dolayı,,

Biz çok sevdik be abi? Ama karşılıklarını ya alamadık ya da aldığımız zamanlarda bizlerin önüne çok engeller çıktı. Sevgisizliğe mi mahkum edildik, yoksa biz sevginin içinde sadece küçük oyuncular mıydık bilemedik..

Sonra biz o yüreğin içinde kaçak işçiler gibi çalıştık abi? Terledik, didindik, uğraştık, Ve yükseldik, büyüdük, Ama bu sefer abi; ortada kalpten eser yoktu. Kırılganlaşmış vücudumuz artık bu kötülükleri istemiyordu, zorbalığa itiyordu bizi istemeden de olsa Abi be? Sonra ne mi oldu? Biz de o kötülerden olduk,, Kötünün kötüsü olduk bizlerde, Ben yine iyiliğe sürüklemek isterken kendimi, sen hep beni kolumdan tutup, Sıra bizde! Kimseye göz yummak yok!diyordun be abi? Şimdi hep kötü olduk biz abi? İçimiz dışımız kapkara olmadı mı abi?..

Hayatın bunca çilesinde halen ayaktayız ama kötü tarafındayız. Devir artık öyle değişiyor ki, insanın kimin yanında olmasını düşünmesi bile bazen bizi paradokslara sürüklüyor. Kimseye güven kalmamış, kime güvenirsen, taşı kaldırdığında altından bir yılan ürpertici ısırığını vücuduna şırıngalıyor ve bizler daha da inciniyoruz daha da temkinli olmaya çalışıyoruz. Sevmenin, insanlığın ne demek olduğunu unuttuktan sonra, güvenmek yada güvenmemek kimin umurunda be abi?

Abi be?" Ben yine sevmek istiyorum"

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 465
favori
like
share
Ice Tarih: 12.12.2006 14:55
İnsana verdiği öfkenin, acının sana yıllar sonra bir tecrübe olarak döneceğini sonradan fark edebildim ben.

Paylasim icin tesekkürler.. Duygulandirici..
ozlems_o Tarih: 08.12.2006 07:14
son cümle harikaydı "abi bee ben yine sevmek istiyorum"

teşekkürler songülcüm çok hoş bi paylaşım olmuş