İngiltere Premier Ligi'nde son 2 sezondur şampiyon olan FC Chelsea takımına, bu yıl rekor bir transfer ücretiyle giden Ukraynalı Andriy Shevchenko, İngiliz kulübünden ayrılmak istiyor.

FC Chelsea takımında kendini evinde gibi hissettiğini söyleyen Shevchenko, teknik direktör Jose Mourinho'nun oyun stili ile kendisinin oyun stilinin tam olarak uyuşmadığını söyledi.

Ukraynalı golcü, herkesin kendisi için AC Milan'a kiralık olarak geri verileceğini söylediğini ifade ederek, ''Yönetimle bu konuyu halen konuşmadım. Büyük ihtimalle takım yönetimi de benimle ilgili kesin kararını vermiş değil. Eğer karar verirlerse ben gitmek için bavullarımı hazırlarım'' dedi.

Geçen mayıs ayında 7 yıldır formasını giydiği AC Milan takımından ayrılarak 59 milyon dolar karşılığında kendisini 4 yıllığına Chelsea'li yapan imzayı atan Shevchenko, kendisine güveninin tam olduğunu ve eğer birisinin sistemine uymuyorsa yeniden İtalya'ya döneceğini kaydetti.

Futbolculuk kariyerinin sonuna gelmediğini belirten yıldız futbolcu, ''İtalya'ya dönerek Shevchenko'nun neler yapabileceğini gösteririm. Aslında kanıtlayacak hiç birşeyim yok. Herkes Andriy Shevchenko'nun nasıl bir futbolcu olduğunu ve neler yapabileceğini biliyor'' diye konuştu.

Chelsea'nin Rus patronu Roman Abramovich'in tamamen kendi tarafında yer aldığını söyleyen golcü futbolcu, ''Fakat tüm yapabildiği benim satılmak yerine kiralık olarak verilmem konusunda ısrar etmesidir'' dedi.

AC Milan ile çıktığı 296 maçta toplam 173 kez fileleri havalandıran Shevchenko, İngiltere'ye geldikten sonra forma giydiği 19 maçta sadece 5 gol atmayı başardı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 409
favori
like
share
FreddyKrueger Tarih: 09.12.2006 17:05
BöLe Bi$i oLaCaqı BeLLiydi Zaten, MiLan 'da Çok Iyiyken we Çok SewiLiyo Iken CheLSea 'ye GeLmeSi Hataydı...
ED1 Tarih: 09.12.2006 16:43
Chelsea´ye gitmesi buyuk hataydi...
kurtjara Tarih: 09.12.2006 16:07
Mourinho ders verdi

İngiltere Premier Ligi takımlarından Chelsea'nin Portekizli patronu Jose Mourinho, Ukraynalı golcü Andriy Shevchenko'nun "yedek olmaya devam edeceksem ayrılmam daha iyi" açıklamasına, futbol dünyasında "ders" niteliği taşıyacak yanıtlar verdi.
Mourinho, Shevchenko'nun dokunulmaz olmadığını belirterek, "Şeva'ya yeterli zamanı veriyorum. Ancak memnun değil. Olmaması da iyi. Makelele, Essien, Lampard, Ballack, Terry, Carvalho, Cole, Drogba dokunulmazlar, ama Şeva değil" dedi.
Başkan Abramoviç'in, yakın dostu olan Şeva için kendisine asla baskı yapmadığını da söyleyen ünlü çalıştırıcı, "Böyle birşey olmadı, olamaz da... Olsaydı, bu da bana güvenmediğini gösterirdi. Bu durumda da tazminatımı öder ve beni yollardı" diye konuştu.
puslukurt Tarih: 09.12.2006 16:03
Evet Shevchenko ingilterede yok oldu gibi..