Ankara Okullara Kar Tatili 16 Ocak 2012 - Ankara’da Eğitime Kar Engeli Tatili Var mı - Ankara’da Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi mi 16 Ocak 2012 - 16 Ocak 2012 Pazartesi Ankara Okullara Kar Tatili Kaç Gün Ne Kadar Sürecek - Ankara Okullara Kar Tatili - 16 Ocak 2012'de Hangi İllerde Okullar Tatil
Yoğun kar yağışı nedeniyle Kastamonu, Ankara, Afyon, Burdur ve Çankırı'nın bazı ilçelerinde ilköğretim okulları ile liselerde eğitime bir gün ara verildi.Kastamonu’da, merkeze bağlı 91, ilçelerdenAraç’ta 71, Daday’da 40, Devrekani’de 48, Doğanyurt’ta 12, İhsangazi’de 22, Küre’de 31, Taşköprü’de 83, Tosya’da 30 olmak üzere toplam 428 köy yolu ulaşıma kapandı, merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan okullardaeğitime bir gün ara verildi.

Ankara’nın Çubuk, Elmadağ ve Nallıhan ilçelerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Elmadağ merkezde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı, Elmadağ’a bağlı 7 köy ve 3 mahallenin bağlantı yolu ulaşıma kapandı. Nallıhan ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Burdur’un Çavdır, Gölhisar ve Yeşilova ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi.

Çankırı’da dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Orta ve Çerkeş ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği, iki ilçede de kar yağışının devam ettiği bildirildi.
Afyon’da da il genelindeki tüm okullar tatil edildi.

Kütahya’da okullar yoğun kar yağışı nedeniyle tatil oldu.

Eskişehir’de iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle Mahmudiye ilçe merkezi ve köylerde, eğitime 1 gün ara verildi.

Muğla’nın Yılanlı, Dokuzçam ve Göktepe mevkilerinde ulaşım aksadı. İl Özelİdaresine ait iki greyderle kar temizleme çalışması yapıldı.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Gürbüz Karabulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylerdeki 10 ilköğretim okulunun bir gün süreyle tatil edildiğini belirtti..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 822
favori
like
share