GECE YOLCULARI grubu 1993 yılında kurulmuştur. Grup 5 kişiden oluşmakta ve tamamı İstanbul'da yaşamaktadır.
Grubun sözlerinin ve bestelerinin tamamı kendisine ait olup, MELODİK POP-ROCK olarak adlandırdıkları müzik tarzında üretim yapmaktadır.

İlk albümleri öncesinde,Türkiye'nin bir çok yerinde konserler yaparak, hem kendi müziğini ilerletmiş, hem de dinleyicileriyle paylaşma imkanı yakalamıştır. Bu açıdan oldukça tanınan ve sevilen bir müzik grubu olmuştur.

2004 yılında İlk albümleri GECE YOLCULARI' nı yayımlayan gurup bu albümle çok yüksek bir başarıya imza atmış ve bahsi geçen hedeflerini yakalama ve ilerletme konusunda öngörülerini haklı çıkarmıştır.GECE YOLCULARI albümünün çıkış parçası "Unut Beni" ile haftalarca radyo-tv müzik listelerde kalmış ve müzik otoritelerince son yılların en başarılı parçalarından biri olarak değerlendirilmiştir..

"Unut Beni" den sonra albümden "Yaban Gülü" ve "Ölüm de var" adlı parçaları kliplendirerek albümlerinin başarısını perçinlemişler ve bu parçalarla uzun süre listelerde kalmışlardır.."Yaban Gülü" parçasına çekilen video MTV Europe'da Exclusive yayınlanmış ve bu parçası MTV de sıradışı bir övgü ile taçlandırılmıştır

Bu albümleri boyunca,Üniversiteler başta olmak üzere Türkiyenin heryerinde konserler vererek dinleyicileri ile buluşmuş ,etkileyici konser performansları ve repertuarları ile de 2004-2005 yılının en çok konuşulan müzik guruplarından biri olmuştur.Ayrıca bu albümleri ile müzik alanında verilen hemen hemen her ödüle aday gösterilmişlerdir..


2005 yılı sonlarına doğru ülkemizin en önemli müzik yapım şirketlerinden biri olan TMC ile anlaşarak GECE YOLCULARI 2 için stüdyoya giren gurup, ilk albümlerinde olduğu gibi prodüktör olarak CEM ÖZKAN ile çalışmışlardır.4 Aylık stüdyo kayıt dönemi sonunda GECE YOLCULARI 2 albümü, 2006 Şubat'ının 4.haftası yayımlanmış ve çıkış parçası olarak da "Nerdesin" kliplendirilmiştir.
EDİS İLHAN
(Solist--Perküsyon)

İstanbul'da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe lise öğrenimi sırasında etnik vurmalı çalgılarla başladı.Değişik müzik guruplarında tumba,bongo,djembe,doli,bendir vb. vurmalı sazlar çaldı. 1993 yılında üniversite öğrenimi sırasında GECE YOLCULARI grubunun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır.
UĞUR ARSLANTÜRKOĞLU
(Ritm gitar--Back vokal)

İstanbul'da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe üniversite öğrenimi sırasında başladı. Klasik, Akustik ve Elektrik Gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında grubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI ile müzik yapıyor.
BÜLENT E. ALBAYRAK
(Davul)

İstanbul'da doğdu. Marmara Ünv.Eğitim Fak.Coğrafya Mezunu. Müziğe lise yıllarında başladı. Birçok amatör ve profesyonel grup ve solistle çalıştı. Müzik okullarında davul dersleri verdi. 2000 yılında GECE YOLCULARI grubuna katıldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır.
YASİN ARSLANTÜRKOĞLU
(Bas Gitar)

İstanbul'da doğdu. Anadolu Ünv. Kamu Yönetimi mezunu. Microsoft Sistem Mühendisi. Müziğe ortaokulda özel müzik dersleri ile başladı. Lise yıllarında çeşitli amatör guruplarla çalıştı. 2000 yılına kadar değişik solistlere eşlik etti. 2000 yılında GECE YOLCULARI grubuna katıldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır.MURAT ARSLANTÜRKOĞLU
(Solo Gitar)

İstanbulda doğdu. Makine Ressamlığı mezunu ve Profesyonel Fotoğrafçı. Müziğe lise yıllarında keyboard la başladı. Daha sonra gitarla ilgilendi. Birçok amatör grupla çalıştı. Özel dersler verdi. 1999 yılında GECE YOLCULARI grubuna katıldı.O tarihten bu yana gurupla çalışıyor.
09 ARALIK 2006 Cumartesi Saat 14:30'DA TRT-1 De Yayınlanan Gençlik Her Zaman Programının Konuğu GECE YOLCULARI

10.yıl geleneksel İstanbul FM Altın Ödüllerinde, Gece Yolcuları en iyi grup ödülü aldı

Yönetmenliğini Vizontele ve G.O.R.A. gibi gişe filmleri rekortmeni ÖMER FARUK SORAK'ın gerçekleştirdiği; hikayesinin merkezine gençlerin korkulu rüyası haline gelen ÖSS'yi yerleştiren Türkiye'nin ilk kült gençlik filmi SINAV vizyonda..... GECE YOLCULARI filmde BABEYLİ isimli yeni şarkısıyla yer aldı.


GECE YOLCULARI'NDAN Yeni Klip Tayfun DİNÇER'in yönetmenliğinde gerçekleşen klip çekimi bir gün sürdü. Klipte Hüzün şarkısı, herkesin yaşadığı, yaşayabileceği, unutmadığı acıları, hüzünleri küçük bir senaryo eşliğinde anlatıldı. Bu anlatımda grup elemanlarının her biri bir küçük rol üstlendi. Sevdiğinden ayrılan bir adam, ihtiyar bir anne, şiddet gören bir çocuk, en sevdiği güvercini kaybeden bir kız çocuğu, sevdiği tarafından terk edilen bir adam karakterleri üzerinden işlenen hüznün 5 ayrı anlatımı, etkileyici sahneler ve yine Gece Yolcuları'nın performansı ile gerçekleşen klip tüm müzik ve TV kanallarında
Konserler--
7 ARALIK TUZLA -DENİZ HARP OKULU
14 ARALIK EDİRNE-MİMAR SİNAN KAPALI SPOR SALONU
15 ARALIK LÜLEBURGAZ-KAPALI SPOR SALONU
20 ARALIK ESKİŞEHİR-HAYAL KAHVESİ

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1226
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 09.12.2006 00:13
FreddyKrueger Tarih: 08.12.2006 20:12
Uzak... Çok Uzak
MiSS-FENER Tarih: 08.12.2006 19:27
Teşekkür Ederım

Hımm Uzaksın Yani..
FreddyKrueger Tarih: 08.12.2006 17:09
Miss_bLoNDe


Yeni NiCkin GüzeLmi$gıtmenı tavsıye ederım dınlenmeye deger bı konser oluyo


Bu TarafLara GeLSeLer GideCem de GeLmiyoLar...

:6:
MiSS-FENER Tarih: 08.12.2006 11:01
Gerçekten Çok Sewdiqim Bi Grup, TarzLarı, SeSLeri Çok GüzeL...

Bu Konuda Sana Katılıyorum Bende Çok Seviyorum
Yaptıkları Müzik Çok Güzel Dinlemeye Değer..
FreddyKrueger Tarih: 08.12.2006 09:07
Gerçekten Çok Sewdiqim Bi Grup, TarzLarı, SeSLeri Çok GüzeL...

Ke$ke Imkan oLSa da Bi KonSerLerine GidebiLSem, iLerde Giderim Artık

BiLqiLer Için Te$ekkürLer...