[COLOR=coral]

Sevmek için o kadar fırsatımız olmasına rağmen dünyada öylesine az sevgi vardır ki; insanlar yalnız ağlamakta ve ölmektedirler.Çocukalara kötü muamele edilmekte,yaşlılar son günlerini sevecenlik ve sevgiden uzak geçirmektedirler.Sevgi gösterisine bu kadar çok ihtiyaç olan bir dünyada, hayatımızdaki insanlara sadece sıcak bir kucaklama ya da el uzatma gücümüz var halbuki...

dünyanın daha iyi ve sevgi dolu bir yer olması adına neler yaptığımızı düşünmek için en uygun zaman günün sonudur. Geceler boyuncaaklımıza hiç bir şey gelmiyorsa, dünyayı daha iyiye doğru nasıl değiştirebileceğimizi düşünmek içinde uygun bir zamandır bu. Öyle çok büyük boyutlu şeyler yapmamıza gerek yok mevcut basit şeyler üzerinde bir şeyler yapmakta yeterlidir.Etmediğimiz bir telefon, yazmayı ertelediğimiz o not, taktir etmediğimiz iyilik. İş sevgiyi vermeye gelince fırsatlar sonsuzdur ve bunu hepimiz yapabiliriz.

sevgi anlayışla yaşar.
Herkesin dünyayı bizim gibi görmesini bekleyemeyiz.Gerçek anlayış, ancak kendi dışımıza çıkabildiğimiz ve nesnelerin öteki insanlara nasıl göründüğünü anlamaya çalıştığımız zaman gelecektir.

zorlukları sevgiyle yenin.
sevgi bize neden ben? diyerek zaman kaybetmemeyi, onun yerine şimdi ne yapmalı? demeyi öğretir.Birinci soru gereksiz ve anlamsız bir çatışmaya götürür ama ikincisi kendine acımanın ve anlamsız suçlamanın yükünü taşımayan bir faileyeti akla getirir.Eğer sevgi varsa, zorluklar bozulan ilişkilerin sebebi değildir.Aslında bu durum bizim değişip ayakta kalmamızı sağlar.........

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 367
favori
like
share
Gönülce Tarih: 08.12.2006 14:18
Sevmek çok güzel bir duygu

Ama sevildiğini bilmek dahada güzel

Allah herkesi sevdiklerinden ayırmasın :5:

teşekkürler arkadaşım
ozlems_o Tarih: 08.12.2006 14:10
sevgi insanın dimdik durması için büyük bi sebeptir. imsam sevinde tm zorlukları yener sevince herşey daha iyi gelir öyle deil mi :3:

teşekkürler CADIKIZ