Atletizm / Erkekler
Branş İsim Ülke Derece Tarih
100 m Tim Montgomery ABD 9.78 2002
200 m Mchael Johnson ABD 19.32 1996
400 m Michael Johnson ABD 43.18 1999
800 m Wilson Kipketer Danimarka 1:41.11 1997
1500 m Hicham El Guerrouj Fas 3:26.00 1998
5000 m Kenenisa Bekele Etiyopya 12:37.35 2004
10000 m Haile Gebrselassie Etiyopya 26:22.75 1998
Maraton Paul Tergat Kenya 2:04 :55 2003
110 m Engelli Colin Jackson İngiltere 12.91 1993
400 m Engelli Kevin Young ABD 46.78 1992
3000 m Engelli Brahim Boulami Fas 7:55.28 2001
4x100 m Bayrak Yarışı - ABD 37.40 1992
4X400 m Bayrak Yarışı - ABD 2:54.20 1998
20 km Yürüyüş Jefferson Perez Ekvador 1: 17:21 2003
50 km Yürüyüş Robert Korzeniowski Polonya 3:36:03 2003
Yüksek Atlama Javier Sotomayor Küba 2.45 1993
Uzun Atlama Mike Powel ABD 8.95 1991
Sırıkla Atlama Sergey Bubka Ukrayna 6.14 1994
Üç Adım Atlama Jonathan Edwards İngiltere 18.29 1995
Gülle Atma Randy Barnes ABD 23.12 1990
Disk Atma Jürgen Schult Doğu Almanya 74.08 1986
Çekiç Atma Yuriy Sedykh Sovyetler Birli¤i 86.74 1986
Cirit Atma Jan Zelezny Çek Cumhuriyeti 98.48 1996
Dekatlon Roman Sebrle Çek Cumhuriyeti 9026 2001
Atletizm / Bayanlar
Branş İsim Ülke Derece Tarih
100 m Florance Griffith Joyner ABD 10.49 1988
200 m Florance Griffith Joyner ABD 21.34 1988
400 m Marita Koch Doğu Almanya 47.60 1985
800 m Jarmila Kratochvilova Çekoslovakya 1:53.28 1983
1500 m Yunxia Qu Çin 3:50.46 1993
5000 m Elvan Abeylegesse Türkiye 14:24.68 2004
10000 m Junxia Wang Çin 29:31.78 1993
Maraton Paula Radcliffe İngiltere 2:15 :25 2003
100 m Engelli Yordanka Donkova Bulgaristan 12.21 1988
400 m Engelli Yulia Pechonkina Rusya 52.34 2003
4x100 m Bayrak Yarışı - Doğu Almanya 41.37 1985
4x400 m Bayrak Yarışı - Sovyetler Birliği 3:15.17 1988
20 km Yürüyü Yan Wang Çin 1:26.22 2001
Yüksek Atlama Stefka Kostadinova Bulgaristan 2.09 1987
Uzun Atlama Galina Chistyakova Sovyetler Birliği 7.52 1988
Sırıkla Atlama Svetlana Feofanova Rusya 4.88 2004
Üç Adım Atlama Inessa Kravets Ukrayna 15.50 1995
Gülle Atma Natalya Lisovskaya Sovyetler Birliği 22.63 1987
Disk Atma Gabriele Reinsch Doğu Almanya 76.80 1988
Çekiç Atma Mihaela Melinte Romanya 76.07 1999
Cirit Atma Osleidys Menendez Küba 71.57 2001
Heptatlon Jackie Joyner-Kersee ABD 7291 1988
Yüzme / Erkekler
Branş İsim Ülke Derece Tarih
50 m Serbest Alexander Popov Rusya 21.64 2000
100 m Serbest Peter Van Den Hoogenband Hollanda 47.84 2000
200 m Serbest Ian Thorpe Avustralya 1:44.06 2001
400 m Serbest Ian Thorpe Avustralya 3:40.08 2002
1500 m Serbest Grant Hackett Avustralya 14:34.56 2001
100 m Sırtüstü Lenny Krayzelburg ABD 53.60 1999
200 m Sırtüstü Aaron Peirsol ABD 1:54.74 2004
100 m Kurbağalama Brendan Hansen ABD 59.30 2004
200 m Kurbağalama Brendan Hansen ABD 2:09.04 2004
100 m Kelebek Ian Crocer ABD 50.76 2004
200 m Kelebek Michael Phelps ABD 1:53.93 2003
200 m Ferdi Karışık Michael Phelps ABD 1:55:94 2003
400 m Ferdi Karışık Michael Phelps ABD 4:08.41 2004
4x100 m Serbest Bayrak Y. - Avustralya 3:13.67 2000
4x200 m Serbest Bayrak Y. - Avustralya 7:04.66 2001
4x100 m Karışık Bayrak Y. - ABD 3:31.54 2003
Yüzme / Bayanlar
Branş İsim Ülke Derece Tarih
50 m Serbest Inge De Bruijn Hollanda 24.13 2000
100 m Serbest Lisbeth Lenton Avustralya 53.66 2004
200 m Serbest Franziska Von Almsick Almanya 1:56.64 2002
400 m Serbest Janet Evans ABD 4:03.85 1988
800 m Serbest Janet Evans ABD 8:16.22 1989
1500 m Serbest Janet Evans ABD 15:52.10 1988
100 m Sırtüstü Natalie Coughlin ABD 59.58 2002
200 m Sırtüstü Krisztina Egerszegi Macaristan 2:06.62 1991
100 m Kurbağalama Leisel Jones Avustralya 1:06.37 2003
200 m Kurbağalama Amanda Beard ABD 2:22.44 2004
100 m Kelebek Inge De Bruijn Hollanda 56.61 2000
200 m Kelebek Otylia Jedrzejczak Polonya 2:05.78 2002
200 m Ferdi Karışık Yanyan Wu Çin 2:09.72 1997
400 m Ferdi Karışık Yana Klochkova Ukrayna 4:33.59 2000
4x100 m Serbest Bayrak Y. - Almanya 3:36.00 2002
4x200 m Serbest Bayrak Y. - Doğu Almanya 7:55.47 1987
4x100 m Karışık Bayrak Y. - ABD 3:58.30 2000
Halter / Erkekler
Branş İsim Ülke Derece Tarih
56 kg Halil Mutlu Türkiye 305.0 2000
69 kg Galabin Boevski Bulgaristan 357.5 1999
77 kg Plamen Jeliazkov Bulgaristan 377.5 2002
105+ kg Hossein Rezazadeh İran 472.5 2000
56 kg Koparma Halil Mutlu Türkiye 138.5 2001
62 kg Koparma Zhiyong Shi Çin 153.0 2002
69 kg Koparma Georgi Markov Bulgaristan 165.0 2000
77 kg Koparma Serguei Filimonov Kazakistan 173.0 2002
85 kg Koparma Andrei Ribakov Bulgaristan 182.5 2002
94 kg Koparma Alakios Tathiashvili Yunanistan 188.0 1999
105 kg Koparma Marcin Dolega Polonya 198.5 2002
105+ kg Koparma Hossein Rezazadeh İran 212.5 2000
56 kg Silkme Halil Mutlu Türkiye 168.0 2001
62 kg Silkme Maosheng Le Çin 182.5 2002
69 kg Silkme Galabin Boevski Bulgaristan 196.5 2000
77 kg Silkme Oleg Perepetchonov Rusya 210.0 2001
85 kg Silkme Yong Zhang Çin 218.0 1998
94 kg Silkme SzimonKolecki Polonya 232.5 2000
105+ kg Silkme Hossein Rezazadeh İran 263.0 2002
Halter / Bayanlar
Branş İsim Ülke Derece Tarih
48 kg Mingjuan Wang Çin 207.5 2002
53 kg Xia Yang Çin 225.0 2000
58 kg Li Wang Çin 240.0 2003
63 kg Xia Liu Çin 247.5 2003
69 kg Chunhong Liu Çin 270.0 2003
75 kg Ruiping Sun Çin 270.0 2002
75+ kg Meiyuan Ding Çin 300.0 2000
48 kg Koparma Zhuo Li Çin 93.5 2003
53 kg Koparma Song-Hui Ri Kuzey Kore 102.5 2002
58 kg Koparma Li Wang Çin 110.0 2003
63 kg Koparma Anna Batyushko Beyaz Rusya 113.5 2003
69 kg Koparma Chunhong Liu Çin 120.0 2003
75 kg Koparma Ruiping Sun Çin 118.5 2002
75+ kg Koparma Meiyuan Ding Çin 137.5 2003
48 kg Silkme Zhuo Li Çin 116.5 2003
53 kg Silkme Xuejiu Li Çin 127.5 2002
58 kg Silkme Caiyan Sun Çin 133.0 2002
63 kg Silkme Natalia Skakun Ukrayna 138.0 2003
69 kg Silkme Chunhong Li Çin 150.0 2003
75 kg Silkme Ruiping Sun Çin 152.5 2002
75+ kg Silkme Dan Sun Çin 168.5 2003

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6695
favori
like
share
mesut1969 Tarih: 15.08.2004 23:26
arkadasim bilgin icin tesekkür ederim