Kardeşlerim...
[COLOR=coral]* SİZ HEP MAHZUN VE GÜZEL KALDINIZ *


Dünyanın gittikçe kararan portresinde, çirkinliği şekillendiren bir çizgi olmaya razı olmadınız.Herkes köşe bucak kendi ruhundan kaçarken, siz kendinizden başka bir şey olmayı kabullenmediniz.İçinizden geldiği gibi olmak, size anlamlı görünen bir hayatı buluncaya kadar aramak istediniz.En zor sorulara muhatap oldunuz, en dirençli ve masum cevapları verdiniz.

Siz hep mahzun ve güzel kaldınız.

Çağın bu dönemecinde,hiç kimsenin karşılaşmadığı sorulardı sizin önünüze sürülen sorular.Lafın döndürülebileceği, anlamın eğilip bükülebileceği, dilin kıvrım kıvrım kıvrılabileceği bir imtihanda değildiniz.Bir bıçağın sırtı kadar keskin bir noktada verdiniz cevabınızı.Teorik kuytuluklara kaçacak,politik fırdöndüler çevirecek ya da mantıklarınıza takla attıracak kadar zamanınız yoktu.Zaten sizin kaçmaya niyetiniz de yoktu. Dimdikti başınız ve soru sahiplerini çıldırtacak kadar net duyuldu yüreğinizin sesi : Allah büyüktü ve O ne dese o olurdu. Zamanı,geleceği,hayatın önceden bilinmeyen çizgisini elinde tutan O'ndan başkası değildi.Bu bildiğiniz en değişmez gerçekti.

Siz, mahzun ve güzel, bu gerçeğin arkasında durdunuz.
Kaba kuvvetin koca dünyasına karşı yapayalnız kalmayı göze aldınız. Horlandınız,aşağılandınız,dövüldünüz ve sürüklendiniz.Etrafı saran zifiri suskunluk içinizi yakıp kavursada, bundan bir şikayet manzumesi çıkarmadınız. Gerçek mazlumlar gibi davrandınız, ezilmenin ticaretini yapmadınız.

Siz hep mahzun ve güzel kaldınız.

Halinizden hiç eksilmeyen zarafetinizle;gücün dümen suyunda kaybolan bütün yapıları, bütün sahte gelecek mühendislerini,bütün koca adamları, bütün kirli numaraları yüzleri kızarıncaya kadar tokatladınız.Vakarınızla,bütün belkemiksiz iddiaları açığa vurdunuz.Zihninde de göğüs kafesindekine eş bir kalp taşımayanları karanlık bir telaşa düşürdünüz.Çağın geveze lisanı karşısında dili tutulanları,damarlarında kolgezen aşağılık kompleksini yenemeyenleri,şaklayan her kırbaçta kılıktan kılığa girenleri ve en önemlisi göbekli iddialarla ortalıkta dolaşıp hayat hakkında bir tek cümle kuramayanları kendi çirkin yüzleriyle başbaşa bıraktınız. Hiç yalpa yapmadınız,hiç kıvırmadınız,halinizi hiç tartışmaya açmadınız. Yaşadığınızı var olamaya devam edeceğinizi, yaşayan ölülerin bile duyacağı bir sesle haykırdınız.

Başınızdaki bin yıllık örtüyü çıkarmadınız.

Siz hep mahzun ve güzel kaldınız.

İçlerindekine ihanet etmemeyi başarmış siz onurlu insanlara selam duruyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 793
favori
like
share
elma kurdu Tarih: 29.12.2007 02:34
emeğine sağlık
matrakSsS Tarih: 12.05.2007 08:06
Allah razı olsun
eskitoprak Tarih: 08.01.2007 14:27
ALLAH"belalarini verecek insalah :85: :85: :85:
G-uNIT-STAR Tarih: 21.12.2006 22:47
Allah razı olsun
arap Tarih: 21.12.2006 14:36
az kaldı bu acılalar bitecek
GÜLSiMA Tarih: 15.12.2006 08:51
selamun aleyküm.Allah (c.c) razı olsun sizden.elinize vede en önemlisi yüreğinize sağlık.neler saklı o yüreklerde sadece sizde değil buna inanın.haykırışlar var içimizde sessiz sessiz fırtınalar kopuyor yüreklerde.ve sığınılacak tek liman yine belli.O en büyük yaratıcıya sığınıyor yürekler.zor zamanda zor mekanlarda yaşıyoruz.Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun.selam ve dua ile
XMaSteR Tarih: 15.12.2006 07:52
abicim cok qzl bir sunum olmus qercekten Allah razı olsun...
DeNiZKiZi Tarih: 15.12.2006 07:14
Allah (c.c) razi olsun agbim ellerin dert gormesin ..
NaZ Tarih: 14.12.2006 23:12
cok güzel bir yazi

ellerine saglik abi ALLAH razi olsun

ALLAH'in selameti üzerine olsun