Night at the Museum

Vizyona Giriş Tarihi
29.12.2006

Türü
Aksiyon

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2006

Yönetmeni
Shawn Levy

Oyuncular
Ben Stiller
Carla Gugino
Dick Van Dyke
Mickey Rooney

Senaryo
Ben Garant, Thomas Lennon

Müzik
Alan Silvestri

Görüntü Yönetmeni
Guillermo Navarro

Tarihin koridorlarında kaos var

Müzede Bir Gecede, Ulusal Tarih Müzesinin yeni gece bekçisi Larry Daley, asıl maceranın tüm ziyaretçiler evlerine gittiklerinde başladığına tanık oluyor.
Hayatı boyunca fantastik maceralar peşinde koşmuş olan Larry, bunun kendisine hiçbir şey sağlamadığını; aksine bu yüzden işssiz kalıp oğlunu göremeyecek duruma geldiğini fark ettiğinde gerçek bir iş arayışına girer. Rüyalarındaki büyük hayalin günün birinde onu bulacağından emindir. Ama elbette, bu hayalin bu kadar yakın zamanda gerçekleşeceğinden haberi yoktur.

Ulusal Tarih Müzesinde bulduğu gece bekçiliği işindeki ilk gecesinde, büyükçe bir el feneri ve aşırı kullanılmaktan yıpranmış bir kullanım kılavuzuyla kaca müzede tek başına olduğunu düşündüğü sırada, salonlardaki tüm yaratıkların teker teker canlanmasına şahit olur.

Korkunç yaratık T-Rex, Hun İmparatoru Atilla, kaplanlar, maymunlar, kısacası bir müzede tarihe karıştığını düşündüğünüz her şey tek tek koridorlarda dolaşmaya başladığında, tarih sayfalarından çıkan yüzlerce karakterden sadece Teddy Roosevelt ona bu kaosun sebebini ve onu çözme yolunu gösterecektir.

Yine işsiz kalıp oğlu Nicki görememekten korkan Larrynin, müzeye zarar gelmesini engelemeye çalışmaktan başka çaresi yoktur


Her çocuğun rüyası olabilecek bir macera
Shawn Levynin yönettiği aksiyon komedi filmi Müzede Bir Gecenin başrollerini Ben Stiller (Larry Daley), Carla Gugino (Rebecca), Dick Van Dyke (Cecil), Patrick Gallagher (Attila) ve Robin Williams (Teddy Roosevelt) paylaşmış. Senaryosunu Robert Ben Garant ve Thomas Lennonun birlikte yazdıkları filmin müziklerini Alan Silvestri bestelemiş. Senaryonun esin kaynağı, Hırvat asıllı illustrator Milan Trencin hazırladığı ve NewYork Ulusal Tarih Müzesindeki her şeyin geceleri canlanmasını anlattığı hikayesi olmuş.

Yönetmen Levy, Eminim hepimiz bir müzeyi gezerken yanından geçtiğiniz heykelin sizi gözleriyle takip ettiği hissine kapılmışsınızdır. Bunun gerçekleşmesi biraz ürkütücü olmakla beraber, bir yönetmen için sinemaya aktarımı çılgınca bir macera demektir diye ifade ediyor Müzede Bir Gece ile atıldığı macerayı.

Larry karakterini canlandıran Stiller ise şunları söylüyor: Bu filme kaynak olan fikri çok sevdim. Ulusal Tarih Müzesinin beş blok ötesinde bir evde büyüyen bir çocuktum. Ve her çocuk gibi oranın inanılmaz aurasının etkisindeydim. Büyülü bir yerdi. Kaplanları, balinaları, Mısırlıları ve Romalıları aynı anda görebileceğiz dünya üzerindeki tek mekan. Burada bir gece geçirmek bence her çocuğun rüyası olabilecek kadar büyülü bir macera

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1038
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:16
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
akin42 Tarih: 07.02.2007 18:26
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
hsnorh Tarih: 25.01.2007 18:07
fragmanını izledim...
acayip saçma geldi...
daha iyi olabilirdi...
DJ_DILI Tarih: 09.01.2007 14:37
ellerine saglik dostum
eskitoprak Tarih: 19.12.2006 09:55
ozlems_o Tarih: 15.12.2006 08:01
Ben Stiller ın filmlerine bayılırım adam acayip komik

güzel bi film olduğundan eminim teşekkrler abi