The Holiday

Vizyona Giriş Tarihi
29.12.2006

Türü
Duygusal

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2006

Yönetmeni
Nancy Meyers

Oyuncular
Cameron Diaz
Kate Winslet
Jude Law
Jack Black

Senaryo
Nancy Meyers

Müzik
Hans Zimmer

Görüntü Yönetmeni
Dean Cundey

Adresini değiştir, hayatın değişsin!

Hayatlarının akışını değiştirmenin çaresini adres değiştirmekte bulan iki kadının, evlerini değiş tokuş etmesi çevresinde gelişen bir romantik komedi

Film fragmanları üreten bir reklam firmasının sahibi olan Amanda Woods, Güney Kaliforniyada yaşamaktadır. Londrada yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin popüler evlendirme köşesine yazılar yazan Iris Simpkins ise, yaşamını İngilterenin kırsal kesimindeki şirin kır evinde sürdürmektedir.

Iris, bir başkasıyla evlenmek üzere olan bir erkeğe karşılıksız bir aşk beslemektedir. Amanda ise birlikte yaşadığı erkeğin ihanetiyle yüz yüzedir. Birbirlerinden 6.000 uzakta yaşayan bu iki kadının ruh hali hemen hemen aynıdır. Noelin hemen öncesinde ikisi de sevdikleri erkekleri yaşamlarından bir süreliğine çıkartmaya karar verir.

Noel tatilinde şehirden uzaklaşmak isteyen Amanda, karşılıklı ev değişimi konusunda uzmanlaşmış bir internet sitesine girdiğinde sorunlarının çözümünü Irisin İngilteredeki kır evinde bulur. Aralarındaki yazışmalar, iki haftalığına birbirlerinin evlerine taşınmak için anlaşmalarıyla sonuçlanır.

Yeni evlerine taşındıktan kısa süre sonra ikisi de beklediği en son şeyi, yeni bir aşkı bulur. Amanda, Irisin yakışıklı erkek kardeşi Grahamın cazibesine kapılırken, Iris de efsanevi senaryo yazarı Arthurün verdiği esinle kalbini genç film müziği bestecisi Milesa kaptıracaktır...

Somethings Gotta Give ve What Women Want filmlerinin yönetmeni Nancy Meyersin senaryosunu yazıp yönettiği romantik komedi filmi Tatilin başrollerinde Cameron Diaz (Amanda Woods), Kate Winslet (Iris Simpkins), Jude Law (Graham), Jack Black (Miles) ve Eli Wallach (Arthur) kamera karşısında. Filmde oyunculara eşlik eden isimler arasında Rufus Sewell, Edward Burns, Shannyn Sossamon ve Jessica Allsop bulunuyor. Filmin müziklerini ise Hans Zimmer bestelemiş.

Tatilin ilk kıvılcımları, Nancy Meyersin tatile çıkmaya hazırlandığı sırada karşılıklı ev değişimi imkanı sunan bir internet sitesiyle karşılaşmasıyla doğmuş. Kentler, ülkeler, kıtalar arası ev değişimi hizmeti sunan böyle bir web sitesinin varlığından daha önce haberdar olmayan yönetmen, siteye girince birbirinden fantastik evler üzerine yazılmış yazıları okumuş ve tatilini bu evlerden birisinde geçirmek istiyorsa karşılığında kendi evini sunması gerektiğini anlamış.

Karşılıklı ev değişimi fikrinin yıllardır aklında yer ettiğini belirten Nancy Meyers, Tatilde bu fikri nasıl işlediğini şöyle açıklıyor: Birşeylerden kaçmak isteyen iki kadının öyküsünde harika bir başlangıç noktası olabileceğini düşündüm. Amanda ve Iris karakterleri hayatlarının en berbat dönemini yaşamaktadır. Bu durumdan kurtulmak için birşeyler yapmaları gerektiğinin farkına varırlar. Böyle bir noktada karşılıklı ev değişimi fikri kayıp hayatlarını geri alabilmenin ilk adımı olur

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 618
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:23
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 15.12.2006 08:07
KADRO SÜPER BU FİLM KAÇMAZ

TEŞEKKÜRLER ABİM