Orjinal Adı: Tapas

Yönetmen: José Corbacho, Juan Cruz
Oyuncular: Ángel de Andrés López, María Galiana, Elvira Mínguez, Rubén Ochandiano

Senaryo: José Corbacho, Juan Cruz
Görüntü Yönetmeni: Guillermo Granillo
Müzik: Pablo Sala
Kurgu: David Gallart
Tür: Romantik, Fantastik, Komedi
Süre: 105 Dk.
Yapım: 2005 - Macaristan
Dağıtımcı: Bir Film

Gösterim tarihi: 8 Aralık 2006

Editörün Notu: Hayat bir tabak meze gibidir. Ardından ne geleceğini asla bilemezsin... Yılın en lezzetli filmi! Afiyet Olsun!

Konu: Büyük bir şehrin bir mahallesinde geçen, iç içe geçmiş beş hikâye. Günlük olaylarla birbirine bağlanan beş farklı dünya. Başlıca mekânlar ise bir bar, dükkânlar ve bir süpermarket. İnsanların kaygılarına, korkularına, umutlarına ve hayallerine tanıklık ediyoruz.

Mahallede yaşayan emekli bir çift olan Mariano ve Conchi'nin hastalık ve yalnızlıktan duyduğu korkular, İnternet üzerinden bir aşk yaşayan orta yaşlı bir kadın olan Raquel'in umudu ve hüznü, süpermarkette çalışan ve yaz için tatil planları yapan Cesar ve Opo adlı iki gencin önündeki belirsiz gelecek ve yeni aşçısı Mao'yla tanışması sayesinde barının dışındaki dünyanın varlığını fark eden Lolo… Sıcaklık, kahkaha ve acı dolu bir senaryo ile birlikte tüm bu insanlık hâlleri, bizi mahallenin çalışan insanları üzerinden hayatın kalbine götürüyor.

José Corbacho ve Juan Cruz bu ilk uzun metrajlı filmlerinde, kendi büyüdükleri yer olan L'Hospitalet de Llobregat'ye ait çok yakından tanıdıkları bazı yaşantılardan yola çıkıyorlar ve senaryolarında da bu hikâyelere yer veriyorlar.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 512
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:23
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
eskitoprak Tarih: 19.12.2006 09:53
lezzetli bir film heralde
casper Tarih: 16.12.2006 09:23
güzel bir filme benziyor,

teşekkürler canım
kurtjara Tarih: 15.12.2006 08:57
Ellerine sağlık özlem bakalım bir o kadar lezzetli bir film mi