Dünya Fair-Play ödül töreni, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de gerçekleştirildi. Ödül töreni çerçevesinde Galatasaraylı genç futbolcu Özgürcan Özcan, ödülünü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı'dan aldı.

Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Umur Apaydın ve Türkiye Fair-Play Konseyi Başkanı Erdoğan Arıpınar da hazır bulunduğu ödül töreninde, Özgürcan'ı gecenin konuklarına takdim eden jüri başkanı, şunları söyledi:

''Dünya kupasında Maradona kafa topuna çıkarken topu elle ağlara göndermiş ve rakip futbolcular hakeme golün elle atıldığını söylemesine rağmen, hakem golü iptal etmemişti. 17 yaşındaki Özgürcan ise Maradona'nın pozisyonu gibi bir olay yaşadı. Hakemin golü vermesine rağmen yanına giderek, golü elle attığını belirtmiş ve iptal ettirmişti. Hakemden de sarı kart görerek, ceza almıştı.''

Alkışlar arasında podyuma çıkan ve Togay Bayatlı'dan ödülünü alan Özgürcan, ''Bugün burada müthiş bir gurur yaşadım. Takımımın golünün iptal edilmesine hiç üzülmedim. Bugünde olsa aynı davranışı yine yaparım'' diye konuştu.

-''TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR''-

Özgürcan, Galatasaray'ın ligin ikinci yarısındaki performansı hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine ise ''Kaybedilmiş hiçbir şey yok. Tarih tekerrürden ibarettir. İnşallah yine geçtiğimiz yıl gibi, geriden gelip ipi biz göğüsleriz. Daha 17 maç var'' yanıtını verdi.

Galatasaraylı genç futbolcu, takımda çok forma şansı bulamaması konusunda da ''Henüz yaşım 18. Bu yıl şimdiye kadar 4 maç oynadım. İkinci yarıda çok çalışarak daha fazla forma şansı bulacağıma inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 582
favori
like
share
kizilay Tarih: 17.12.2006 18:45
puslukurt Tarih: 17.12.2006 17:14
Özgürcan'a tebrikler inşallah Türk futboluna damgasını vuracak.. :85:
DİDEM Tarih: 17.12.2006 17:11
Özgürcan Özcan, Erdoğan Arıpınar ile Birlikte İstanbul'a Döndü
Galatasaraylı Futbolcu Özgürcan Özcan, 2005 Dünya Fair Play Şeref Diploması Ödülü'nü Almak İçin Gittiği Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'den, Dünya Fair Play Konseyi Üyesi ve Avrupa Fair Play Birligi 2. Başkanı Erdoğan Arıpınar ile Birlikte İstanbul'a Döndü.


Galatasaraylı futbolcu Özgürcan Özcan, 2005 Dünya Fair Play Şeref Diploması Ödülü'nü almak için gittiği Macaristan'ın başkenti Budapeşte'den, Dünya Fair Play Konseyi Üyesi ve Avrupa Fair Play Birligi 2. Başkanı Erdoğan Arıpınar ile birlikte İstanbul'a döndü.

2005 Dünya Fair-Play Şeref Diploması Ödülü'nü Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı'dan alan Özgürcan, havaalanında ödülünü göstererek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Galatasaray'ın genç futbolcusu Özgürcan Özcan, Atatürk Havaalanı'nda yaptığı açıklamada, Dünya çapında bir Fair-Play ödülü aldığı için son derece mutlu olduğunu belirterek, "Yaptığım davranışın buralara kadar geleceğini tahmin etmiyordum. İlk ödülümü Türkiye'de aldım. Sonrasında dünya çapında şeref diplomasını kazandım. Çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Dünya Fair Play Konseyi Üyesi ve Avrupa Fair Play Birligi 2. Başkanı Erdoğan Arıpınar ise, Fair-Play'in basit bir olay olmadığına vurgulayarak, "Fair-Play, topu taca atmak veya arkadaşını yerden kaldırmak değildir. Fair-Play, etik üstü bir davranıştır. Fair-Play'i gerçekleştiren arkadaşlar, o anda herşeyi unuturlar, tüm menfaatleri bir kenara bırakırlar ve insanlıkları ile hareket ederler. Jüri başkanı, Özgürcan'a ödülünü verirken 'Dünyanın en büyük futbolcusu Maradona'yı geçtin' dedi. Biz de çok memnunuz" diye konuştu.
GS2004 Tarih: 17.12.2006 15:02
-''TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR'' :23: -
kurtjara Tarih: 17.12.2006 12:37
Özgürcan ileride önemli oyuncularımızdan biri olacak ona tam yüreğimle inanıyorum
ZeuS Tarih: 17.12.2006 10:21
''Kaybedilmiş hiçbir şey yok. Tarih tekerrürden ibarettir. İnşallah yine geçtiğimiz yıl gibi, geriden gelip ipi biz göğüsleriz. Daha 17 maç var''

qecen seneki qibi yine ßiz şampiyon olacağız