Gaziantep Sani Konukoğlu Hastanesi Başhekimi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Azmi Serin, zayıflamak için içilen bitki çaylarının düzensiz ve fazla kullanılmasının hepatit (sarılık) hastalığına yol açtığını söyledi.

Hepatitler konulu bir konferans veren Başhekim Azmi Serin, hepatit hastalığının bir çok nedenle ortaya çıkabilen bir hastalık olduğunu söyledi. Hastalığın halsizlik, iştahsızlık, ateş, boğaz ağrısı idrarda renk değişikliliği gibi belirtileri olduğunu kaydeden Serin, özellikle brusella, salmonella, sepsiz, tifo hastalığı taşıyan kişilerin daha çok risk altında olduğunu vurguladı.

Zayıflamak isteyen kişilerde de bu hastalığın sıkça görüldüğünü belirlediklerini kaydeden Dr. Azmi Serin, "Bitkisel çayla zayıflamak isteyen bazı hastalarımızın karaciğerlerinde sıkça enfeksiyonlar oluşmuştur. Zayıflama çayını fazlasıyla kullanan kişilerde bu hastalık riski çok fazladır.
Yaptığımız testlerde zayıflama çayı kullanan hastalarımızdan bu bitkisel zayıflama çayını bıraktığı zaman hastalığın gerilediğini gördük. Bu nedenle zayıflamak isteyenler ölçülü ve bilinçli bir şekilde bitkisel çayları tüketmelidir

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 538
favori
like
share
Garip07 Tarih: 21.12.2006 02:49
paylasim icin sagol arkadasim
SU-PERISI Tarih: 18.12.2006 15:32
piyasada okadar zayıflamak için bitkisel çay varki her önümüze gelen çay içilmemeli bilinçli bir şekilde tüketilmeli
kurtjara Tarih: 18.12.2006 15:17
İnanın bu gidişle ne birşey yiyebileceğiz ne içebileceğiz :79: