Erkeklerin evlilik lafını duydukları an kendilerini uçsuz bucaksız bir denizin ortasında küreksiz bir kayığın içinde kalmış biri gibi çaresiz hissettiklerini söyleyen Barron erkeklerin evlilikten korkma nedenlerini şöyle sıralıyor:

- Kendilerinden başka insanların da sorumluğunu alma hissi onları ürkütüyor.

- Bir bara gidip, ilk gözüne kestirdikleri kadınla tutku dolu bir gece geçirme olasılığının artık sona ereceğini bilmekten rahatsız oluyorlar.

- Arkadaşlarıyla istediği zaman maç izleyip, içki içemeyeceğini düşünüp evlilik fikrinden uzaklaşıyorlar. Tek gecelik aşklarla zenginleşen fantazi dünyalarından uzaklaşacaklarını düşünüp korkuyorlar.

- Ya bir kadına aşık olup, onu, onun beni sevdiğinden daha çok seversem? sorusunu kendilerine sorup içten içe uzun bir ilişkiden çekiniyorlar.

- Bu işin sonunda boşanma da var diyerek, böyle bir ihtimal karşısında boşanırsam kendimi tam bir beceriksiz olarak görmeye başlarım korkusu yaşıyorlar.

- Hayatlarının sıkıcı bir rutine dönüşmesi düşüncesi onları çileden çıkartıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 664
favori
like
share
ALİZE Tarih: 07.03.2007 10:07
ben bunu forumda bir yer daha yazdım ama tekrarlıyım

baglanmak istemzler birde sorumluluk almak zor gelir ,hepsi için geçerli degil tabi ama çogu hisseder bunu hele yaşı azıcık geçmişse oooooo
aloneman09 Tarih: 07.01.2007 20:20
özür dilerim girişteki "yasak" yazısını okumamışım.
MiSS-FENER Tarih: 21.12.2006 04:39
- Kendilerinden başka insanların da sorumluğunu alma hissi onları ürkütüyor.


[color=royalblue]bence bole dusunuyo olabılırler :20: