Ulusoy: Gelişmeleri üzülerek izliyorum...

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, gelişmeleri üzülerek izlediğini vurgulayarak, ''Maalesef seçimle geldiğimiz Futbol Federasyonu görevinde bir senedir durmak bilmeyen bir uğraş veriliyor'' dedi ve görevinin başında olduğunu söyledi.
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile birlikte Ukrayna'da temaslarda bulunan Haluk Ulusoy, İstanbul'a dönüşünde, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
Babasının rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir yurt dışında olduğunu anlatan Haluk Ulusoy, ''Babam iyi, mutluyum. İkinci olarak da biliyorsunuz Şenes Bey'in seçimleri var. Ülke ülke dolaşıyoruz. Bunlardan birini Ukrayna'ya yaptık. Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı ile görüştük. Kendisi ülkemize duyduğu ilgiyi, sevgiyi, alakayı dile getirdi. İki ülke federasyonunun dost olduğunu ve birbirine destek vereceğini söyledi. Bunları görüştük'' dedi.

''GÖREVİMİN BAŞINDAYIM''
Haluk Ulusoy, son günlerdeki gelişmelerle ilgili de şunları kaydetti:
''Yurt dışında olmam sebebiyle uzaktan da olsa gelişmeleri izliyorum. Üzülerek izliyorum. Maalesef seçimle bir sene önce geldiğimiz Futbol Federasyonu görevinde bir senedir durmak bilmeyen bir uğraş veriliyor. Tabii ki üzülüyorum. Şu bir gerçek ki, seçimle iş başına geldik. Görevimizin başındayız. Benim yurt dışında olduğum zamanlarda nedense bu tartışmalar daha çok oluyor. Herhalde yurt dışına fazla çıkmamamız gerekir. Ben görevimin başındayım ekibimle beraber. Fazla da diyecek bir şey yok.''

''BAŞARININ BEDELİNİ ÖDÜYORUZ''
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, ''Haluk Ulusoy'un kendisi genel kurul kararı alırsa daha şık olur'' şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine de Ulusoy, şunları kaydetti:
''Şu anda öyle bir şey düşünmüyorum. Böyle bir şey düşünebilmek için yönetim kurulunda tartışmam lazım. Bunu arkadaşlarla görüşmem lazım, ama neden şık olacağını da anlamış değilim. Ben bir yıl evvel seçimle iş başına geldim. Evet hakkımda bir dava açılmış. Bu ülkede her insan için dava açılması o kadar kolay bir şey ki. Bu ülkedeki herkesin açılmış olan davaları var, ama herkes görevinin başında oturuyor. Ama nedense Haluk Ulusoy için dava açıldı diye genel kurul yapılması isteniyor. Haftalardır aylardır böyle bir ortam yaratılıyor. Hiç kimsenin dava açıldı diye suçlu damgası yememesi lazım. Neticesinin beklenmesi lazım ve açılan davada 17.5 bin YTL için yargılanıyorum. Ben 7.5 yıl daha evvel görev yaptım. Türk futbolu mali, sportif ve idari yönden tavan yapmış bir 7.5 yıl yaşadı. Görevden ayrıldıktan sonra görevde olmadığım bir zamanda teftiş kurulu geldi federasyona 400 küsür sayfalık rapor hazırladılar. 423 sayfalık raporda 'Haluk Ulusoy 17.5 bin YTL usülsüz harcama yaptı' diye mahkemeye verdiler. Ben ülke futbolu için çalıştım, 30 yılımı bunun için verdim. 1992 yılından bu yana Futbol Federasyonu'nda çeşitli görevlerde bulundum. İnanıyorum ki iyi görev yaptım. Ülkemin insanını sokaklara döktüm. Bu kadar büyük başarılardan sonra maalesef bu günleri yaşıyoruz. Türkiye'de maalesef meyve veren ağaç taşlanıyor. Türkiye'de maalesef her başarının bir bedeli var, biz de bu bedeli ödüyoruz.'' Haluk Ulusoy, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şahin'in, ''Genel kurul için yetkimi kullanabilirim'' şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine de, ''Muhakkak ki Sayın Bakanımızın böyle bir yetkisi var. Genel Kurul çağrısı yapabilir. Bu en tabii hakkı. Genel kurul çağrısı yaptıktan sonra da bizim diyeceğimiz bir şey yok zaten'' diye konuştu.

''PİŞMANLIK DUYMUYORUM''
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, ''Yaşadığınız bu olaylar nedeniyle geri dönmek konusunda bir pişmanlığınız var mı'' şeklindeki bir soru üzerine de şunları kaydetti:
''Niye pişmanlık duyayım ki. Ben kişi ve kuruluşlar için görev yapmadım. Ben ülkemin insanları için görev yaptım. Türk Bayrağı için hizmet yaptım, onun için pişmanlık duymuyorum. Ben görevimin başındayım. Türk halkı, sağduyulu insanlar beni istediği müddetçe ben görevimin başındayım.''

AZİZ YILDIRIM'IN BASIN TOPLANTISI
Haluk Ulusoy, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Futbol Federasyonu'na ilişkin suçlamaları hakkında da şöyle konuştu:
''Talihsiz bir konuşma olarak değerlendiriyorum. Federasyon, futbolun patronu ve federasyonun kurumları görevlerinin başında. Böylesine açıklamalar yapanın Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi gerekiyorsa, ediliyor. Disiplin Kurulu'nda ya bir ceza öngörülüyor, ya da 'buna gerek yok' deniyor. Onun için kurumlara saygı duymamız gerekiyor. Aziz Bey'in de Futbol Federasyonu kuruluna saygı duyması gerektiğini düşünüyorum.'' Haluk Ulusoy, bazı kulüp başkanlarıyla görüşeceği yönündeki haberlerle ilgili de ''Benimle görüşmek isteyen herkesle ben görüşürüm. Ben şu anda futbolun patronuyum. Herkesle rahatlıkla görüşebilirim. Görüşmek isterlerse seve seve görüşürüm. Benimle görüşme isteklerini duydum. Bana söylediler, ama ne zaman olacağı belli değil'' diye konuştu.
Bu görüşmede başkanların genel kurul kararı alınmasını isteyeceklerinin hatırlatılması üzerine de Ulusoy, şu ifadeleri kullandı:
''Bana böyle bir şey konuşamazlar. Ben o konuda konuşma hakkını kendilerine vermem. Genel kurul sadece 2-3 kişinin belirleyeceği bir merci değil. Genel kurulun istenmesi yasada belirlenmiştir. Bana Melih Gökçek veya Özhan Canaydın'ın 'Genel kurul yap' deme hakkı ve yetkisi yoktur.''

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 606
favori
like
share
ChE Tarih: 16.01.2007 09:16
puh senin sıfatına utanmaz adam.
şaibenin-eyyamın-çifte standartın bu ülke futboluna bir kene gibi yapışmasının tek sebebi sensin
okanoo28 Tarih: 10.01.2007 19:13
ORİJİNAL YAZARI: Haluk Ulusoy

Ben ülkemin insanları için görev yaptım. Türk Bayrağı için hizmet yaptım, onun için pişmanlık duymuyorum.


onun için FENERBAHÇE' ye 2001 yılından beri Ocak ayı sonrasına kalan ilk takım olduğu için tek bir kutlama msjı bile çekmedin.. rakiplerin maçlarında boy boy resimlerlin varken KADIKÖY' e 1 kere bile gelmedin... sonra Türk insanı için çalıştım dersin.. ama o koltuk sana kalmaz.. birilerine şirin görüneceğim diye söylediğin bu savsatarları yutmayacaklar..

insanların bu kadar futboldan tiksindiği bir ortamda hala PİŞMANLIK DUYMUYORUM diyebiliyorsun.. Sana kimsenin güveni kalmadı.. FENERBAHÇE' nin katılmadığı birimler bile artık gitmeni istiyor imzalar toplanıyor.. çık artık Türk futbolundan..
puslukurt Tarih: 10.01.2007 18:51
Bu ülkede herkes birşeyleri kesip biçiyor futbolumuzda da bu böyle önüne gelen atıp tutuyor.. Haluk ULUSOY bu konuda geç bile kaldı..
Bundan sonra konuşsan ne olacak konuşmasan ne olacak atı alan üsküdarı buldu..