BİYOGRAFİ:Burak Yeter için müzik o kadar da uzak değildi.Babasının müzisyen olması ona çok şeyler kazandırdı.Küçük yaşlarda müziğe olan tutkusu ile beraber ilk deneyimini 1996 yılında küçük ev partylerinde denedi.Ilk olarak Break Beat-Drum n Base& RnB tarzlarda müzikler yapıp kabinde yerini almaya başladı.1999 yılında Tatbikat adı altında bir grup bile kur muştu ki bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi.

Sahnede daha çok görsellikten yana olmayı tercih ederek,Turntabilism konusuyla oldukça yakından ilgilendi.Partyler festivaller derken Tatbikat grubu olarak T Records adında bir stüdyo ve T Production adında da bir organizasyon şirketi kurdular.Bununla beraber de kendi prodüksiyonlara ağırlık verdi. Müzik alanında bir çok konuda kendini geliştirdi. Gerek çaldığı enstrümanteller,gerekse kullandığı yazılımlarla farklı soundlar ortaya çıkardı.

Türkiye´nin çeşitli yerlerinde özel Univercity partylerinde performans gösterdi. Akdeniz bölgesi adına ilk Underground çalışma Akdeniz Donanması 1-2´nin prodüktörlünü üslendi.

Hayatının dönüm noktası olarak nitelendirdiği,Grammy ödüllerine aday gösterilen;Masters At Work´un katılımıyla gerçekleştirilen 2004 Mtv&Burn Dj´lik yarışmasında Türkiye 1.si oldu. Ayni zamanda Türkiye´yi temsilen Malta adasında Darrick May ve Darren Emerson ile aynı kabini paylaştı.

Miller´in düzenlediği ;2004 Miller Master Dj Contest´ yarışmasında da Türkiye 2.si olarak kendini bir kez daha göstermiş oldu.

Mtv Shakedown işbirliğinde Italia Club di Roma´da yapılan Dj lik yarışmasında dünyadaki bir çok Dj arasından sıyrılarak ilk 3´e kadar kendini ıspatlayabildi.

Gerçekleştirdiği projeler 100´ e yakın House altyapılı parçalar 400´ün üzerinde Afro Soul&RnB ,Drum n Base ve Hiphop beatleri mevcut.Bir çok grup ve mc lere altyapı olanakları ve vokal kayıtları yapmakta.Ayrıca jingle jenerik reklam müzikleri hazırlamakta.Türkiye´deki saygın sanatçılara remix yapmakta ayrıca jingle jenerik reklam müzikleri hazırlamakta.

The Future Sound Of Istanbul 3´ adlı albümde 3.sırada yer alan Ocean Wave adlı çalımasıyla yer aldı.Türkiye´nin önde gelen Producer ve Dj leri ni bir araya toplamayı başaran Darkman´ın mix albümü,EMI etiketiyle rafları süslemişti.

;´BURAK YETER LIVE SET´´ adında 2 Percussion,1 Klarnet ve 1 ateş dansçısından oluşan bir ekip kurdu.Türkiye´nin bir çok yerinde canlı olarak sahne almaya başlayarak bu işi daha da profosyonel bakmaya başladı.Non-Stop kendi çaldığı altyapılar üzerine,Live performans gösteren sanatçıları da eklenince,Türk Electronic kültürünün görsel yanını gözler önüne sermiş oldu.

Su günlerde ;FOR ACTION´ adında,Türkiye´nin ilk solo DJ albümünü Kaset/CD formatında piyasaya sürdü.Ahmet Çelenk´in yayın prodüktörlüğünü yaptığı albümde,bir çok ünlü sanatçıyı bir arada topladı.Başta MTV olmak üzere Kral Tv,Dream Tv,Number One,Power Türk ve bir çok müzik kanalında,;Dön Bana´ adlı çıkış parçasının klibi dönmeye devam ediyor.

2.albüm çalışmalarına şimdiden başlayan Burak Yeter, Production çalışmalarına tam gaz devam etmekte. . .Performans Gösterdiği MekanlarCeila Antalya, Ally, Aura Moonlight, Olympos, Maybe, Hayde, Tünektepe, Club Mikanus, Beach Park Parties, Taxi Event, D´Jack, The Last Step, Chiron, Highlander, Dedeman, Hillside, Sheraton, Adrasan, Alanya James Dean, Kemer Flamingo, The Beats, Light ouse, Casper, City Lights, Radio Box(Antalya), Hammam, Underground Sea Life, Manastre, Yeni Melek, Stone House, Dinamo FM (Istanbul), Kashmere, Saklıkent, ODTU Senlik, Adana Club My Names, Waterfall, Kasseria, Cukurova Uni., Erciyes Uni., Adnan Menderes Uni, Suleyman Demirel Uni., Akdeniz Uni., Marmara Uni., Mimar Sinan Uni., Yıldız Teknik Uni., Dokuz Eylül Uni., Pamukkale Uni., Muğla Uni., Celal Bayar Uni., Yeni Melek Show Center, MTV Europa Shake Down (Malta), Roma Di Roma Club (Italy), Purple Club Arma, Lara Dido Beach, The Rock´n Coke 2, Alanya Summer Garden, Eskisehir Doors, Buda, Balıkesir Mini Golf, Bodrum Hadigari, Fabrik London, Adam&Eve Antalya, 222 Eskişehir, Bolu Club Baron, Club Danze Bursa, İzmir Platinum, Studio Live İstanbul, Hamam Beyoğlu, She-va İstanbul, Bar10 Zonguldak, Yiğit Beach Park Antalya, Arena Tiflis Gürcistan, Kervansaray Edirne, Orange22 Edirne, Friends Denizli, Club Zebranus London, FND Eskişehir, Hammam Sirkeci İstanbul...

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1986
favori
like
share
sevgim Tarih: 06.01.2009 15:54
:59: :59: :59: ellerine :59: :59: sğlık:59:
sedatsan Tarih: 05.01.2009 13:31
teşekürrrrrrrr
kkemal Tarih: 21.11.2008 19:49
saol
Tiiestoo Tarih: 22.05.2008 12:36
eyw saol
tolgaa Tarih: 19.01.2008 19:12
tesekkurler
umrahel Tarih: 15.11.2007 00:45
teşekkürler
SoN-GüL Tarih: 07.01.2007 18:01
senin gibimi emre..

yüregine saglik
Temren Tarih: 07.01.2007 16:33
Çok Manyak Bir Dj dir!
yusuf006 Tarih: 07.01.2007 14:52
Ellerini saglik :2: