[COLOR=chocolate]Kuzey Amerika'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle ABD'de ağaçlar çiçek açarken, Kanada'daki bazı kayak merkezleri tarihinde ilk kez kapandı.

[COLOR=orangered]Küresel ısınma mevsimleri çıldırttı. Kuzey Amerika'da hava sıcaklığı normalin üstünde seyrediyor. Öyle ki New York ve başkent Washington civarında vişne ağaçları çiçek açarken, hava sıcaklığının bugün 20 derecenin üzerine çıkarak rekor kırması bekleniyor.

Hava sıcaklığının 28 günden bu yana mevsim normallerinin üzerinde gittiği New York'ta, kış sporları merkezi Catskills ve çevresindeki kayak merkezleri, yeterli kar ve müşteri olmamasından ötürü kapanmak zorunda kaldı.

1300 kişi işsiz kaldı

[COLOR=chocolate]Hava tahmincileri, bölgede sıcaklıkların ancak yarın biraz düşmesini beklerken, kış sporları merkezleri ekonomik kayıplarının çok fazla olduğu ve bu kışı kaybettikleri belirtiliyor.
Anormal hava sıcaklıklarından nasibini alan Kanada'nın Ontario bölgesinin en büyük kayak merkezi Blue Mountain de 65 yıllık tarihinde, ilk kez kapılarını müşterilerine kapatmak zorunda kaldı. Dev kış sporları merkezi, 1300 çalışanını da işten çıkarmak zorunda kaldı. Toronto kentinde 11 derece civarında seyreden hava sıcaklığı nedeniyle bölgede, son 167 yılın en ılık ocak ayı yaşanıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 449
favori
like
share
yakup20 Tarih: 12.01.2007 08:39
bize bir ahller olduğu için dünyayada bir haller oluyor............