İngiliz The Sun gazetesinin ortaya çıkardığı organ satışı İngiltere’yi sarstı

Gazetenin muhabiri Oliver Harvey, Califorina tabanlı internet sitelerine bırakılan organ satış ilanlarını, alıcı kılığına girerek ortaya çıkardı. İngilizler, böbrek, karaciğer parçalarını ve gözlerini 20-100 bin sterlinden satıyor. İnternet üzerinden yapılan organ pazarlığında anlaşmaya varılırsa bir kontrat bile imzalanıyor. Organ satışının birçok ülkede yasak olması nedeniyle alıcı ve satıcı tamamen internet üzerinden pazarlık yapıyor.

VÜCUDU PARÇALAYIP SATIYOR

Sitedeki “Satılık sağlıklı erkek böbreği, alıcı tıbbi masrafları öder” yazan ilana başvuran muhabir Harvey, 24 yaşındaki Umer Maqbool ile irtibata geçti. Gazetecinin verdiği teklifi kabul eden Maqbool, istediği zaman bıçak altına yatabileceğini söyledi. Maqbool, bir otelde yüz yüze görüştüğü muhabire istendiği takdirde vücudunun başka bölümlerini de satabileceğini söyledi. Bu görüşmeler gizli kamerayla kaydedildi ve organ pazarlığı su yüzüne çıktı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 750
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 09.01.2007 15:39
teşekkürler özlem internette son zamanlarda organ satanlar okadar çogaldıki artık organ mafyasına dönüştü paraya ihtiyacı olan organını satıyor gerçekten üzücü bir durum :20: