Şubat ayının en heyecanlı günü... Sevgililer Günü!
Kuşkusuz bu günün can alıcı renkleri ise pembeler ve kırmızılar!
İşte size hızlı, eğlenceli ve hoş bir makyaj ile birlikte Sevgililer Günü için öneri ve ipuçları...

MAKYAJ

Makyajınızın basit adımlarla kolayca uygulanabilen, aynı zamanda size sofistike bir görünüm verecek profesyonellikte olmasını istiyorsanız anlatacağımız makyaj tam size göre...

Gündüz için Klasik Sevgililer Günü Makyajı...

Fondöten: Gerekli yerlerde (göz altları, akne, vs) kapatıcı kullandıktan sonra minimum fondöten uygulamaya çalışın.
T bölgenize ve cilt rengini eşitlemeniz gereken bölgelere süreceğiniz fondötene biraz nemlendirici katarak uygulayın. Şeffaf veya çok açık renk pudra ile işlemi tamamlayın.

Göz makyajı: Kaşlarınızı tarayın, varsa boşlukları ten rengi bir göz kalemiyle doldurun. Gözlerinize o yumuşak parlaklığı vermek için krem farla canlı bir renk sürün. Bronz renk muhteşem ve çok seksi bir gündüz makyajı rengidir. Gözlerinizi vurgulamak isterseniz göz kapaklarınıza bal rengi far ile ışıltı kazandırabilirsiniz. Göz makyajını tamamlamak için son adım, farınızı sabitlemek için bir kat şeffaf pudra ve kirpiklerinize süreceğiniz en az iki kat rimeldir.

Dudaklar: Dudaklarınızın doğal renginden bir iki ton daha koyu dudak kalemiyle dudak hatlarınızı belirleyin. Ruj olarak açık veya koyu ama tatlı bir pembe tonu kullanın.

Alımlı gündüz makyajınızı birkaç kolay adımla özel bir Sevgililer Günü Makyajına dönüştürebilirsiniz! Ruhunuzun penceresi olan gözleriniz buğulu ışıltılarıyla sevgilinizin aklını başından alacak...

Gece için Özel Sevgililer Günü Makyajı...

Fondöten: Parlak bir fondöteni elmacık kemiklerinizin, kaşlarınız ve cildiniz fazla yağlı değilse çenenizle burun köprünüzün üzerine bir fırça veya sünger yardımıyla sürün, parmak ucunuzla da iyice yayın. Yanaklarınıza krem fondöteni allık olarak sürüp yine şeffaf bir pudra ile sabitlemeyin.


Göz makyajı: Eyeliner fırçasıyla hem üst hem alt göz çizginize metalik derin bir bakır rengi (yumuşak) veya metalik siyah (daha vahşi) bir eyeliner sürün.


Yine bronz renkli bir farı daha yoğun olmak şartıyla göz kapaklarınıza sürün. Gözün dış sınırına altın veya pembe bronz renkle vurgu verin.


Gözün alt tarafına bronz bir far sürerek parmağınızla dağıtıp buğulu etkiyi verin. Kirpiklerinizi iyice kıvırıp bir iki kat rimel sürerek gece makyajınızı tamamlayın.

Dudaklar: Dudaklarınızın sınırlarını belirledikten sonra pırıltılı pembe krem ruj sürün. Daha sonra yoğun şeffaf bir parlatıcıyı dudaklarınızın ortası vurgulanacak şekilde sürerek makyajınızı tamamlayın.


ÖNERİLER

Bu sene Sevgililer Gününde kendinizi tatlı hissetmek için sakın kutular dolusu çikolata tüketmeyin. Sevgililer Gününün belki de en zararlı kısmı olan şekerleme ve çikolatadan uzak dururken kendinizi tatlı, mutlu ve sağlıklı hissetmek için önereceklerimizle kulak verin...

Sevgililer Gününe hazırlanmak için öneriler

Şubat ayı "Sevgililer Günü" konsepti nedeniyle pembeler ve kırmızılar arasında geçen bir aydır. Bu ay bu renkleri lehinize kullanın: katılacağınız değişik ortamlarda...işte, evde, gece veya gündüz, bu renkleri kıyafet ve makyajınızda kullanın.

Hemen bugünden başlayarak kendinizi yoğun bir bakıma alın, biraz kendinizi şımartın. Masaj yaptırın, yüz bakımına gidin. Kafanız, bedeniniz dinlendikçe ve siz kendinizi bakımlı hissettikçe mutluluğunuz artacak, bu da sevdiğinize daha pozitif olmanıza yardımcı olacaktır.

Sevgililer günü öncesi mutlaka uykunuzu almış olun. Uykunun güzelliğinizle doğrudan ilgisi vardır. Düzenli, yeterli ve kaliteli uyku uyumaya özen gösterin.

"Öpülesi" dudakların bakımlı olması gerekir. Özellikle kırmızı ruj sürecekseniz dudak çatlaklarının hakkından mutlaka gelmeniz gerekir. Dudaklarınızı nemlendirip besleyiciler kullanın.
Tıp, sağlık, güzellik , Makyaj , Sevgililer günü makyaj ve önerileri , Sevgililer günü makyaj ve önerileri kim , Sevgililer günü makyaj ve önerileri nerede , Sevgililer günü makyaj ve önerileri ne , Sevgililer günü makyaj ve önerileri nedir , Sevgililer günü makyaj ve önerileri nasıl , neden Sevgililer günü makyaj ve önerileri , niçin Sevgililer günü makyaj ve önerileri , ne için Sevgililer günü makyaj ve önerileri , Sevgililer günü makyaj ve önerileri anlam , Sevgililer günü makyaj ve önerileri sebep , Sevgililer günü makyaj ve önerileri açıklama , Sevgililer günü makyaj ve önerileri bilgi , Sevgililer günü makyaj ve önerileri hakkında , Sevgililer günü makyaj ve önerileri yapılır , Sevgililer günü makyaj ve önerileri hakkında bilgiler...

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 686
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 10.01.2007 12:07
önerilerin için teşekkürler