Dünyaca ünlü yıldızları kadrosunda bulunduran Real Madrid Kulübü'nde, son 3 yıldır alınan başarısız sonuçlar polemikleri de beraberinde getirdi.
Son 4 yılda 6 teknik direktör değiştiren Real Madrid, büyük umutlarla getirdiği ünlü İtalyan teknik adam Fabio Capello'dan da şimdiye kadar istediği verimi alamadı.

İspanyol basını, ilk kez Capello'nun da koltuğunun tehlikeye girdiğini yazarken, Marca gazetesi ''Del Bosque ısınıyor'' manşetini attı.

Gazete, pazar günü Real Madrid'in, Real Zaragoza karşısında galip gelememesi halinde Beşiktaş'ta da bir dönem görev yapan Del Bosque'nin yeniden Real Madrid'de teknik direktörlüğe getirilebileceğini iddia etti.

Del Bosque, yaptığı açıklamada, Real Madrid'deki problemin transferden kaynaklanmadığını, gerçek sorunun futbolcular arasındaki liderin ve birlik anlayışının eksikliği olduğunu söyledi.

Öte yandan, El Pais gazetesi, Real Madrid Kulübü yöneticilerinin sorunlara çözüm olarak 8 futbolcunun satış listesine konulmasını istediğini yazdı.

Gazetenin iddiasına göre Ronaldo, Cassano, Beckham, Raul Diarra'nın adı listenin başında yer alırken, Salgado, Helguera, Robinho, Cicinho, Reyes, Emerson, Guti, Raul Bravo, Pavon ve kaleci Casillas'ın da satış listesine girebilecek 8 futbolcu arasında olabileceği öne sürüldü.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 546
favori
like
share
keskinkilic_68 Tarih: 12.01.2007 00:33
bu takımın ilacı gayet açık del bosque ihtimal bu gelen gençler belki bi şeyler yapabilir
kurtjara Tarih: 11.01.2007 09:32
Capello patladı!
İspanya La Liga'da üst üste aldığı başarısız sonuçlar ve sergilenen kötü futboldan sonra yoğun eleştirilere maruz kalan Real Madrid'in teknik patronu Fabia Capello, gelişmelerden sonra ilk kez bir basın toplantısı düzenleyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sezon başında yapılan milyonlarca euro'luk transfer harcamaları ve takıma kazandırılan dünya futbol yıldızlarından bir türlü istenilen sportif başarının gelmemesi sonucu yaşanan kriz, Real Madrid'de çalkantılı günlerin yaşanmasına neden oluyor. Başta; Ronaldo, Beckham, Cassano, Salgado, Diarra ve Guti gibi yıldızlar olmak üzere birçok yıldız futbolcunun gözden çıkarılıp satış listesine konulması İspanyol spor basınında, "Capello, Real Madrid'i sil baştan tekrar oluşturuyor" yorumlarına sebep oldu.

Real Madrid'de bu gelişmeler yaşanırken, teknik direktör Fabio Capello, konuyla ilgili ilk kez sessizliği bozdu. Capello, yaptığı basın açıklamasında, "Özellikle oynadığımız son maçlarda takımda kazanma hırsı ve isteği neredeyse yok olmuş gibi gözüküyor. Beni de üzen en önemli nokta bu. Real Madrid'e ilk geldiğim gün dediğim ilk şey, forması için savaşan bir takım oluşturmak ve kaybolan değerleri tekrar oluşturmak. Bunu sağlamak için bir dizi önlem aldık. Bence şu an takım üzerinde en büyük sorun konsantrasyon eksikliğidir. Bu sonuca son maçlarda sergilenen kötü futbolu analiz ederek vardık ve bunun da üstesinden gelmek için çalışmalara başlayacağız. Şu an takım olarak sorunların kökenine inip çözüm bulmaya çalışıyoruz. Çünkü, birşeyler yanlış ise, bu herkesin yanlışıdır. Bunu bir kişiye indirgeyemeyiz."

"İstifa etmeyeceğim"

İspanyol basınında son günlerde sıkça yer alan Capello'nun istifa edeceği ve asıl Real Madrid'den ayrılmak isteyenin kendisi olduğu yönünde çıkan haberlere de açıklık getiren İtalyan teknik adam Capello, "Kesinlikle istifa etmeyi düşünmüyorum ve asla bunu düşünmedim" diye konuştu.

Capello, "Satışa konulan ve özellikle son maçlarda kötü futbol sergileyen futbolcular hakkında neler yapılacağı" şeklinde bir soruya şöyle karşılık verdi: "Ben futbolcularımın isimlerini bir bir verip, eleştirmem. Kaybedilen bir maç, sergilenen kötü bir futbol varsa bu herkesin kaybettiği bir maç, herkesin sergilediği kötü bir futboldur. Futbolcu kadromuz çok geniş, her an her futbolcu takımda forma şansı bulabilir ya da kadro dışı kalabilir. Bu tamamen futbolcunun zaman içerisindeki başarımına bağlı bir şey. Kral Kupası'nda Real Betis karşısında oynayacağımız maçta farklı bir kadro görme imkanınız olacak."
okanoo28 Tarih: 10.01.2007 22:51
takımda herkes general olursa olacağı bu.. 2 general, Teknik direktör ve yıldız bir oyuncu yeter.. gerisi fazlalık...
puslukurt Tarih: 10.01.2007 18:55
Real Madrid'de bu saatten sonra hiç birşey düzelmez artık diğer sezona bakacaklar..
Parası ile rezil olanlardan bu takımda..