İkinci yarı daha iyi olacağız


Fenerbahçemizin ikinci yarı hazırlıkları Antalya'da devam ediyor. Oyuncularımız Deivid ve Lugano, Arcadia Otel'de bir basın toplantısı düzenledi.

Lugano, kampın çok yorucu geçtiğini söyledi ve ekledi: "Çalışmalarımız güzel ve zor geçiyor. Sezon öncesi kamplarındaki en zor hafta bu. Çünkü vücudumuzu ikinci döneme hazırlamamız gerekiyor ve ikinci yarıya zorlu geçeceği için performansımızın en üst noktada olmamız gerekiyor. Ama bu zorlu dönemi de en iyi şekilde atlatıyoruz."

Lugano ayrıca performansı ile ilgili de şunları söyledi: "Uyum sürecini atlattıktan sonra Brezilya'daki performansı sergilemeye başladım. Özellikle son maçlarda daha iyi oynuyorum."

Lugano kendisinin sert oynadığı ile ilgili yorumlar yapan Ümit Karan ile ilgili bir soruya ise şu yanıtı verdi: "Futbolda sertliklerin her zaman olabileceğini düşünüyorum. Ben defansta oynuyorum sert futbol oynamam normal. Ben bugüne kadar hiçbir futbolcunun sahadaki durumu ile ilgili yorum yapmadım. Çünkü ben ülkemde ve ailemden aldığım terbiyede futbolun sahada oynandığını ve her şeyin sahada kaldığını öğrendim. Ama Türkiye'de anladığım kadarı ile böyle değil. Çünkü bu tip açıklamalar ile çok karşılaşıyoruz."

Lugano ayrıca Latin Amerika'nın en iyi 4 futbolcusunun seçildiği organizasyona neden gitmediği ile ilgili olarak, "O organizasyon Amerika'nın 4 futbolcusunu seçiyordu. Ben de ödül alacaktım. Ancak organizasyon 13 Aralık'a denk geliyordu ve bizim Frankfurt maçımız vardı. Ben Fenerbahçe için Frankfurt maçının ne kadar önemli olduğunu biliyordum ve bunu bilerek o ödülü almaya gidemezdim. Sonuçta biz tur atladık bu daha önemliydi. O organizasyonda yer alan 4 futbolcu Amerika'da bulunan bütün otoritelerin oylarını alarak seçildi. Dahası ben, seçilenler arasında tek defans oyuncusuydum. İleriye dönük oynayan oyuncuların daha çok ödül aldığı bir dönemde bu organizasyon tarafından seçilmek de ayrı bir gurur kaynağı benim için" diye konuştu.

Deivid ise takımdaki durumu ile ilgili sorulan bir soruya, "Şu anda çalışmalarıma devam ediyorum. AZ Alkmar maçına kadar kendimi hazırlıyorum. Hocamız görev verirse ben bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum. Alkmar maçından galibiyet ile ayrılacağımıza inanıyorum. Biz Fenerbahçe forması ve camiası için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Çünkü Fenerbahçe'ye yakışan budur. Bana yöneltilen eleştirileri fazla dikkate almıyorum. Zaten bir futbolcu bu tip eleştirilere çok kafa yorarsa futbolu bırakması gerekir. Futbolun içinde eleştiri hep olacaktır. Ben kedime güveniyorum. Beni tanımayanlar önceki kulüplerime ve attığım gollere bakabilirler. Uyum sürecim biraz uzun sürdü. Portekiz futbolundan geldim. Ama sonuçta kendime, arkadaşlarıma ve hocalarıma güvenim sonsuz. Bu açıdan bakıldığında sahaya çıktığımda elimden gelenin en iyisini yapacağım. Koşmadığım yönünde eleştiriler var ama ben futbolcudan çok topun koşması taraftarıyım. Bunu da yapıyorum. Taraftarlarımız da takımlarına olan güvenlerini her maça gelip destek vererek gösteriyorlar. Ben ikinci yarıda daha iyi olacağıma inanıyorum."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 687
favori
like
share
stugal Tarih: 12.01.2007 21:42
Sabırsızlıkla bekliyorum :46:
G-uNIT-STAR Tarih: 11.01.2007 21:03
şu lig sonu bi gelse artık :36:
vural1907 Tarih: 11.01.2007 20:35
biz herzaman eni iyisiyiz
eskitoprak Tarih: 11.01.2007 18:13
az kaldi kardesler lig sonunu ask ile bekliyorum
paylasim icin tesekkurler
G-uNIT-STAR Tarih: 11.01.2007 17:05
artık bizim zamanımız geldi
AGABEY63 Tarih: 11.01.2007 10:09
kardesim ovulucek bir durum yok biz en iyisiyiz
okanoo28 Tarih: 11.01.2007 09:55
2 yarı 3 kulvarda da mücadele eden tek takım olarak iyi olmaya herksten fazla ihtiyacımız var.. ama o kadar güçlüyüzki.. hepsinin altından kalkacağız
MiSS-FENER Tarih: 10.01.2007 23:52
[color=royalblue]bız herzaman ıyıyız :85:

tesekkurler
ozlems_o Tarih: 10.01.2007 23:40
Tabiki de daha iyi olucaz :78:

teşekkürler G-uNIT-STAR