Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Dursunbey'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Uceylul İlköğretim Okulu Tanıtımı - Uceylul İlköğretim Okulu Resimleri - Uceylul İlköğretim Okulu Hakkında


«

Tarihçe

Vizyonumuz
Misyonumuz

»

İlçemiz Dursunbey ‘de üç-dört medresede eğitim-öğretime devam ederken Okulumuz 1909 yılında LEYLİ MEKTEBİ Olarak açılmıştır. Sonra RÜŞTİYE MEKTEBİ olmuş, Cumhuriyetin ilk yıllarında ÜÇEYLÜL İLKOKULU adını almıştır.1957 yılında çıkan bir yangınla okul binası Tamamen yanmış,1958 yılında eski okulun 10 m. Gerisine şuanda kullanılan okul binası inşa edilmiştir. On derslik, üç idari odadan ibaret olan okulumuz, öğrenci fazlalığı nedeniyle 1979–1980 Öğretim yılında çift öğretime geçmiştir.

Okulumuz çift öğretimden normal eğitime geçmek amacıyla 8 derslik Ek bina inşa edilmiş, bu binalardan ilk dört ek dersliğin 30.10.1990 Tarihinde tamamlanmasıyla NORMAL EĞİTİME geçmiştir.

Halen 16 Dersliliği bulunan okulumuzda 8 Yıllık zorunlu eğitime geçilmesiyle tekrar ikili eğitime geçilmiştir. 1996–1997 Öğretim Yılı Sonu İlkokul olarak toplam 4306 Okul Dışı Diploma olarak 872. 8 Yıllık İlköğretim Okulu olarak 2007–2008 öğretim yılı itibariyle 855 diploma olmak üzere Toplam 6033 diploma düzenlenmiştir

OKULUN ÖZELLİKLERİ
Okulumuz 1995–1996 Öğretim yılından itibaren Taşımalı ilköğretim Uygulamasına alınmış, 2002–2003 eğitim –öğretim yılından itibaren taşıma merkezi olmaktan çıkarılmıştır. 1957 Yılından buyana önemli bir bakım yapılmayan okulumuzda Okulumuzdan mezun olup İstanbul da İş hayatını sürdüren Mehmet İLKER ‘ tarafından 2005 Temmuz ayında Okul çevre düzenlemesi yapılmıştır. Okulun Demirciler caddesindeki Belediyeye ait 25 metrekarelik alan Okul arsasına kazandırılarak yerine iş yeri inşa edilmiş, geliri okul aile birliğine bırakılmıştır. Ayrıca Çürümeye yüz tutan Okulun giriş kapıları yenilenmiş Okul dışı ve içi badana yapılmıştır. Temmuz-Ağustos 2006 aylarında okul bahçesi kilitli parke ile döşenmiştir.


Toplumumuzun değerleri ile örtüşen, güçlü kurum kültürümüzle; profesyonel yönetim anlayışını, ilkeliliği ve paydaşların mutluluğunu esas alan , çağdaş metot ve teknikler ile teknolojiyi kullanarak kaliteli eğitim- öğretim veren örnek ve lider bir kurum olmaktır.

İSTİYORUZ Kİ:

OKULMUZDA ÖĞRENME TEMEL İHTİYAÇ KABUL EDİLSİN.
HER VELİ OKULUMUZDA ÖĞRENCİSİNE HER FIRSATIN VERİLDİĞİNİ BİLSİN.
OKULUMUZDA ÖĞRETENLER VE ÖĞRENENLER BİRBİRLERİNİN ÖĞRENMESİNE YARDIMCI OLMANIN ÖNEMİNE İNANSIN.
OKULUMUZDA ÇALIŞANLAR , GEREKENLERİ YAPARLARKEN KENDİLERİNDEN EMİN OLSUNLAR . DOĞRULARI YAPTIKLARINDA KORKMASINLAR.
OKULUMUZDA HERKES HER GÜN DAHA İYİYE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞSIN.

Çağın gerektirdiği gelişim ve değişime uygun olarak bağlı kurumların varlığını, gelişimini, değişimini sürdürmeleri için;

Profesyonel yönetim,
İnsan Kaynaklarını ve maddi kaynakları etkili ve verimli kullanma,
Eğitim – öğretim alanında araştırma ve geliştirme,
Etkili denetim ve iletişim,
Rehberlik ve yönetimde öncülük


ÜÇEYLÜL İLKÖĞRETİM OKULUNUN YETİŞTİRDİĞİ ÖĞRENCİLER;

Hoşgörülüdür, Olaylara profesyonellikle yaklaşır ve çözer, Şeffaftır, Planlıdır. Çalışmalarını planlar ve uygular, Evrenseldir, çoğa ayak uydurmasını bilir, Yeniliklere açıktır, yenilikleri alır ve hayata geçirir, Sürekli gelişir, durağan değildir, durmadan hep ileriye koşar, Süreç odaklıdır, Paylaşımcıdır, başarıyı, mutluluğu, sevgiyi, hüznü, acıyı paylaşmayı bilir. Her zaman ve her konuda özveri ile çalışır, Vefa kardır, dostlarını asla unutmaz, Sürekli eğitim ilkesi ile hareket eder, Kararlı ve tutarlıdır, kendi kararlarını verir ve uygular, Özgüveni tamdır. Her yerde ve her ortamda kendini ispatlar. Engel tanımaz, Başaracağım der, başarır..


Uceylul İlköğretim Okulu Balıkesir Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Uceylul İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Uceylul İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Uceylul İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Uceylul İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: BALIKESİR / DURSUNBEY

Adı: UCEYLUL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: CEBECİ MAH.DEMİRCİLER CAD. NO:1

Telefon Numarası: 2666621371

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BALIKESİR - DURSUNBEY - Uceylul İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 579
favori
like
share