Diğer forum scriptlerinden vbulletin ' e geçişte bu ara scripti kullanırız. Nasıl olduğunu sizlere madde madde anlatıcam.

1- Öncelikle İmpex adlı ara geçiş aracı elinizde bulunmalı. ( Sitede dağıtımı yasaktır! )

2- Vbulletini diğer sitenizle aynı hosta kuruyoruz.

3- İmpex ' in içindeki upload klasörünü vbulletinin ana dizine ve yine İmpex ' in içinde bulunan cpnav_xml dosyasını vbulletinin /includes/xml klasörüne atıyoruz.

4- İmpex ' in içindeki ImpExConfig.php dosyasını editliyoruz.

Bu bölüme vbulletin ile ilgili database bilgilerimizi yazıyoruz

[code]$impexconfig['target']['databasetype'] = mysql$impexconfig['target']['server'] = localhost$impexconfig['target']['user'] = k.adınız$impexconfig['target']['password'] = sifrenız$impexconfig['target']['database'] = database adı$impexconfig['target']['tableprefix'] =[/code]Bu bölüme kullandığımız scriptin database bilgilerimizi yazıyoruz


[code]$impexconfig['source']['databasetype'] = mysql$impexconfig['source']['server'] = localhost$impexconfig['source']['user'] = k.adınız$impexconfig['source']['password'] = şifreniz$impexconfig['source']['database'] = database adı$impexconfig['source']['tableprefix'] =[/code]


5- Admincp ' de en üstte bulunan İmport bölümüne giriyoruz. Select Source Board Format bölümünde kullandığınız scripti seçiyorsunuz ve Select Versiyon to Export to bölümünde de vbulletin ' in kullandığınız sürümünü seçiyorsunuz ve Begin İmport diyerek başlıyoruz.

6- Sonra tabloları Start Module diyerek tek tek dönüştüyoruz.

7- Son olarakta Admincp >>> Maintenance >>> Help Repair / Optimize Tables >>> Check All Diyip Continue diyoruz ve tabloları onarıp / optimize ediyoruz.

NOT: İmpex lisanslı bi üründür. [URL]www.vbulletin.com ' dan indirebilirsiniz. Ayrıca null olarakta nette arama yaparak bulabilirsiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 687
favori
like
share
tegins Tarih: 19.02.2008 15:16
cok güzel saolsan