Adaware Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Ad-aware programı çok kullanışlı bir program olup izinsiz olarak gelişmiş izleme sitemleri sayesinde bilgisayarınıza kurulu bulunan çeşitli programları bulmaya ve bunları yok etmeye yarar. Tüm windows sürümlerinde çalışmaktadır. Bu program bilgisayarınızın hafızasını, kayıt defterini, sabit ve sabit olmayan diskleri bilinen bütün istenmeyen-programlar için arar.
(;Datamining, aggressive advertising, Parasites, Scumware, Keyloggers, selected traditional Trojans, Dialers, Malware, Browser hijackers, and tracking components; olarak tanımlanır.)


Bu program Internet'te kişisel bilgilerinizin güvenli kalmasına yardımcı olur.


Programı aldıktan sonra çalıştırın. Varsayılan değerleri kabul ederk kurulumu gerçekleştirin. Programı çalıştırdığınızda aşagıdaki ilk pencere gelecektir.
Ilk önce güncelleme işleminin yapılması yararlı olabilir. Nitekim bu istenmeyen programların sayısı ve niteliği gün geçtikçe değişmektedir. Gerekli güncellemeler için fare ile Check for updates now bağlantısını işaretleyin. Connect tuşuna tıklayın(1). Yeni referans dosyası varsa bunu size bildirecektir. Onaylamak için OK butonunu işaretleyin(2).Güncelleme işlemi bitince Finish; tuşuna basınız(3).

Burada Click here to select drives + folders bağlantısını tıklayın(1). İstemiş olduğunuz disk alanlarını işaretleyin(2).

Next tuşuna basıp işlemi başlatın. Bu işlem uzun sürebilir. Bu işlem esnasında bilgisayarınızda başka birşey yapmaz iseniz yararlı olur.

Tarama işlemi bittikten sonra aşağıdaki pencere gelir. NextKarşımıza tarama sonuçlarını gösteren bir pencere gelecektir.Silinecek olan nesneleri tek tek fare ile işaretleyiniz.Next tuşuna basınca sizden onay isteyecektir. OK; tuşuna tıklayınız.
Program bundan sonra gerekli işlemleri yapacak ve tekrar ilk pencereyi ekrana getirecektir. Eğer istenirse program tekrar baştan çalıştırılabilir.Bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra bu programı ikinci defa daha çalıştırınız.


Yeni programlar yüklediğinizde, özellikle Internet'ten indirmiş olduğunuz programları kurduktan sonra bu programı çalıştırmanız yararlı olacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1316
favori
like
share
COL Tarih: 10.05.2007 15:13
paylaşım için saol
lastninja Tarih: 27.04.2007 22:20
payalşım için sağol
spell Tarih: 25.04.2007 12:29
gerçekten güzel olmuş eline sağlık
alper_45 Tarih: 07.04.2007 10:33
güzel olmuş
konan_2007 Tarih: 24.03.2007 19:13
Paylaşımın İçin Teşekkürler
everekli38 Tarih: 22.03.2007 15:52
teşekkürler ben kullanıyorum.ç....