İspanya'nın ve dünyanın en büyük takımlarından biri olan Real Madrid'de yaşanan kriz dönemi sürerken, takım futbolcuları ile ilgili şok iddialar spor basınında bomba etkisi oluşturmaya devam ediyor.

İspanyol spor basınına yansıyan bu iddiaların en çarpıcısı ise, özellikle Brezilyalı yıldız Ronaldo'nun karşılaşma günlerinde kulübe alkollü olarak gelmesi oldu. "Real Madrid'in soyunma odası alkol kokuyor" şeklinde basına yansıyan habere göre, son dönemde eski günlerinden oldukça uzak gözüken golcü oyuncu Ronaldo'nun fazla alkol kullandığı, hatta maç günleri bile, maça alkollü çıktığı ve soyunma odasının alkol koktuğu iddia edildi. İspanya bu gelişmelerle sallanırken, Real Madrid'li diğer oyuncular bu iddiaları reddettiler.

Real Madrid'in başarılı file bekçisi Iker Casillas yaptığı basın açıklamasında, bu iddiaları yanıtladı. Casillas konuyla ilgili olarak, "Bu iddiaları kabullenmek olanaksızdır. Ne maç günleri ne de antrenman günleri hiçbir oyuncu alkollü olarak gelmedi. Bu tarz iddiaların çıkması beni şaşırttı açıkçası. Real Madrid'in soyunma odasında kokan tek alkol, tıbbi alkol kokusudur" dedi. Ayrıca Ronaldo'nun büyük ölçüde Real Madrid'den ayrılacak olmasına ilişkin de konuşan Casillas, "Ronaldo çok büyük bir futbolcu. Hala takıma verebileceği bir çok şey var fakat ayrılma konusu tamamen kulüple kendi arasındaki bir konudur. Zidane, Beckham gibi oyuncular da Real Madrid'den ayrıldı. Bunlar tamamen kişisel kararlardır. Ayrılan bu oyuncular isteselerdi Real Madrid'de devam edebilir ve oynamayı sürdürebilirlerdi. Bu tamamen kişisel bir karardır. Ve futbolcu kendisi için ve kulübü için olabilecek en iyi kararı almaya çalışır" şeklinde konuştu.

Casillas, Real Madrid'in son yıllarda başarısız olduğunu da kabul ederek, "Real Madrid çok büyük bir kulüp. Üzerimizde bu yüzden inanılmaz bir baskı var. Tabi bunun en büyük sebebi de, 3 sezondur sportif bir başarı elde edememiş olmamız. Ama unutulmamalıdır ki, Real Madrid her zaman büyüktür. Real Madrid'de eğer bir başarısızlık varsa bunun acısını herkesten önce biz futbolcular yaşarız" diye konuştu.

Öte yandan teknik direktör Fabio Capello Real Madrid'li futbolcular ile ilgili bu iddialara karşı sessizliğini korumaya devam ediyor. Bu durum, basında, "Capello, neden iddialara yanıt vermiyor?" şeklinde yorumların çıkmasına da sebep oldu.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 487
favori
like
share