Malum kış aylarında soğuk algınlıkları eksik olmaz. Peki kışı gribe, nezleye yakalanmdan nasıl geçirebiliriz. Bunun başlıca önlem hepimizin malumu bol bol C vitamini almak. Ama iş bununla da bitmiyor vücudumuzun direncini artırmak için aynı zamanda bol bol, mentol, sarımsak ve çinko tüketmek gerekiyor..

Aslında bildiğimizin tersine soğuk ve yağışlı hava, soğuk algınlığı virüsünü getirmez. Daha çok soğuk algınlığı olan bir kişinin burun akıntısının aksırık, öksürük veya elden ele bulaşması sonucunda virüslerin aktarılmasıyla hastalığın yayıldığına inanmamız gerekir.

ALKOL NEZLEYİ İYİ ETMEZ
Düzenli biçimde bolca sıvı tüketilmelidir. Sigara savunma sistemimizin çalışmasını yavaşlatır ve daha kolay şekilde hasta olmamızı sağlar. Toplumda alkolün soğuk algınlığına iyi geldiği sanılır ama alkol damarlarda genişlemeler yaparak geçici rahatlama sağlar ve koruyucu tedavide yeri yoktur.

TERLEMEK İYİ GELİYOR
Terleme geçici olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir, çünkü burun ve baştaki dolgunluk hissini giderir. Vücut 3-4 gün içinde virüsleri yok edebilecek antikorlar üretir ve ancak o zaman soğuk algınlığından tamamen kurtulabiliriz."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 499
favori
like
share
fiber_optic Tarih: 15.01.2007 15:33
Teşekkürler Ellerine Sağlık
casper Tarih: 14.01.2007 09:22
teşekkürler su-perisi ,

bunlar herkesin öğrenmesi gereken ufak ama hayat kurtaran ayrıntılar
ozlems_o Tarih: 14.01.2007 00:08
c vitamini ve mentol evet bunalrı biliyordum :85:

teşekkürler su perisi