Tarih 24 Kasım 2006... Haftalardır kötü gidişe dur diyemeyen Beşiktaş, İnönü Stadı'nda Bursaspor'u ağırlar. Yeşil-beyazlılar ilk yarıyı 1-0 önde kapatır. "Bu maçı da kaybedersek artık buradan çıkamayız" diye düşünen Beşiktaş Asbaşkanı Murat Aksu soyunma odasına iner.

Gerekli konuşmaları yaptıktan sonra oyuna girmeye hazırlanan Ricardinho'nun yanına gider ve "Bu maçı al" der. Rico'nun cevabı nettir: "Merak etme başkan, bu maçı Beşiktaş kazanacak ve ben galibiyeti sana hediye edeceğim." 2. yarıda oyuna giren Rico Paşa, bir gol bir asiste imza atar ve maçı Beşiktaş 3-1 kazanır. Maçtan sonra Murat Aksu ile Ricardinho arasında geçen konuşmayla 'Müthiş jest'in yolu açılır.

PAPA'YI GÖRMEK İSTER MİSİN?
Aksu iyi bir Katolik olan Ricardinho'ya "Papa'yı görmek istersen Türkiye ziyaretinde kendisiyle buluşmanı sağlayabilirim" der. Ricardinho ise "Harika olur" cevabını verir ama gerçekleşeceğine pek ihtimal vermez. Ancak Papa'nın İstanbul'da ziyaret edeceği Fener Rum Patrikhanesi ve Vatikan'dan gelen bir yazı Rico'yu şaşırtır. Yazıda; kendisinin, eşi Juliana'nın ve tercümanı Arda Kabaklı'nın kimlik numaraları ve kullanacakları aracın evrakları istenmektedir. 30 Kasım 2006 günü Fener Rum Patrikhanesi'nde Papa'nın katıldığı ayinde Ricardinho ailesi de bulunur.

BEŞİKTAŞ'IN BÜYÜKLÜĞÜ Ayin sonrası Rico ve ailesinin bekledikleri an gelir, Patrikhane'nin bahçesinde Papa ile bir araya gelip sohbet ederler. Ricardinho sevinçten gözyaşlarını tutamaz. Patrikhane'deki buluşmanın ardından şükran duygularıyla Murat Aksu'yu arayan Rico şunları söyler: "Ben Brezilya'daki en büyük futbolcuydum. Ama ülkemde bile böyle bir imkan yaratılamazdı. Bizim için çok önemli bir gündü. Beşiktaş'ın büyüklüğünü bir kez daha anladım."


o mactan bır kaç fotograf

[URL=http://imageshack.us]


[URL=http://imageshack.us]


[URL=http://imageshack.us]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 660
favori
like
share
besiktasli_1903 Tarih: 26.02.2007 19:11
saol kardes besıktas bu olacak o kadar
BLaCK-EaGLe Tarih: 23.02.2007 21:32
haber için saol eems
termeli Tarih: 22.02.2007 23:49
BESiKTAS dedikten sonra bir dusun
Tr1ppy Tarih: 22.01.2007 12:54
Elllerine sağlık kardeşim ...