doğum gününüzün özellikleri - 27 nisanda doğan ünlüler - 27 nisanda tarihte olan olaylar - burcunuzun meslekleri - boğa burcu özellikleri
27 Nisan 2012
Bir Cuma günü dünyaya geldin


Şu anda 0 yaşındasın
Bir sonraki doğum gününe 364 gün var
Bir sonraki yeni yıla 247 gün var
Hicri takvime göre doğum tarihin 6 Cemaziye'l-Ahir 1433
Tahmini ana rahmine düşme tarihin 22 Temmuz 2011

Şuan için Dünyadaki insan nüfusu : 7.374.962.368

Ortalama Türk erkeği ömrüne 72 yıl uzaktasın
Ortalama gelişmiş ülkelerdeki erkek ömrüne 79 yıl uzaktasın
Ortalama Türk kadını ömrüne 77 yıl uzaktasın
Ortalama gelişmiş ülkelerdeki kadın ömrüne 83 yıl uzaktasın
Allah uzun ömürler versin


Boğa burcundansın
Burç taşın Elmas

Burç Uyumları
Başak ve Oğlak burçlarıyla uyumun çok iyi.
İkizler, Yengeç, Balık, Boğa ve Koç burçlarıyla uyumun iyi.
Terazi ve Yay burçlarıyla uyumun orta.
Kova, Aslan ve Akrep burçlarıyla uyumun kötü.Burcuna göre çiçeğin Lale
Yaşama sevinci ile dolu olan boğa, canlı renklere sahip çiçekleri sever. Laleler içinde en geniş seçeneğe sahiptir. Farklı tonlarda bulunduğu gibi değişik şekillerde de elde edilebilir. Eğer bir bahçesi yoksa laleler ile dolu bir vazo da yeterli olacaktır.

[TD="class: bbs, colspan: 5"]27 Nisanda Doğan ünlüler:

Kanuni Sultan Süleyman (d. 27 Nisan 1494) – (ö. 06 Eylül 1566)Serhan Yavaş (d. 27 Nisan 1972) (Unutulmaz/2009 – “Harun”)

Hollanda Prensi Willem-Alexander Claus George Ferdinand (d. 27 Nisan 1967)

Boğa burcuna uygun meslekler;
Hemen hemen her mesleğe yeteneğiniz var Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, mimar, müteahhit, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, bankacı, pratik meslekler
Boğa burcunun gök cismi: Venüs: Güzellik, Sevgi, ve Güzel Sanatlar temsilcisiBurçlar ve Elementler
Elementin : Toprak
Toprak burçları biçim verir, altyapı kurar ve meydana getirir. Zodyak'ın üreticileridir ve olayları gerçekleştirirler. Kendilerinin ya da yakınlarının rüyalarını gerçekleştirirler. Çizim yapmaktan bütçe çıkarmaya, iş programından, iş akışına ve zamanında bitirmeye kadar bir işin tüm evrelerini iyi kavrar ve yaparlar. Kendilerini yaptıkları işe adayan, sorumluluk sahibi kişilerdir. Başarılarının büyük bir bölümünü pratik olmalarına ve ellerindeki kaynakları iyi kullanmalarına borçludurlar. Gerçekçidirler ve kavrama yetenekleri gelişmiştir. Son derece dakiktirler ve zamanlamaları iyidir. Sadık, sabırlı ve dengelidirler. Tedbirli, tutucu bir kişiliğe sahip oldukları için ani kararlar vermez, adımlarını düşünerek atarlar. Bu sayede para, zaman ve enerjilerini boşa harcamazlar. Uzun vadeli planlar yaparlar. Son derece hırslı, kararlı oluşları ve kuvvetli iradeleri ile istedikleri konularda çok başarılı olurlar.Boğa burcu toprak grubu özelliklerini sahip olduğu şeyler ile ve güvenlik arayışı ile gösterir. Boğa burcunun duyarlı ve maddeye düşkün yapısı onları çok iyi müze yöneticileri yapar. Sanat eserlerini, değerli şeyleri toplamaya ve korumaya meraklıdır.
Kader Sayın 9 (Metafizikçi)
Yaşamınız, perdenin gerisindeki esrarı, ruhun ve gizli ilmin ardındaki anlamı çözmekle geçiyor. Yaşamınızın amacı gerçegi yalnızca gerçeği ögrenmek. Bu konuda çok başarılı olduğunuz da bir gercek. İnsanları tanımak için genellikle 5 dk. gözlemlemeniz yeterli. Hayatı seviyor fakat çok az kişiyi sevmeye değer buluyorsunuz. Hayatınızın her alanında cömert ve kusursuz olmak istiyorsunuz. Karşınızdakilerin de en az sizin kadar kusursuz ve güvenilir olmasını bekliyor, bu yüzden zaman zaman çok acı çekiyorsunuz. Çok güçlüsünüz fakat çabuk incinen altın bir kalbe sahibisiniz. Çok az insana gerçek sizi tanıma fırsatı veriyor, onlara da fazlaca değer veriyorsunuz.. Psikolojik olayları anlama yeteneğiniz muazzam. Ancak sizin dışınızda gelişen olaylar sizi ve ruh halinizi fazlasıyla etkiliyor. Bağımsızlığınıza ve özgürlügünüze düşkünsünüz. Yine de sevgiyi herşeyin üstünde tutuyorsunuz. Hayatınız karışıklıkları çözmek üzerine kurulu olduğu için mücadele etmekten yorulmuyorsunuz. Hemen her seviyeden insanla anlaşma yeteneğine ve sonsuz sabra sahipsiniz. İnsanların ihtiyaçlarını onlar söylemeden anlıyor ve yardımlarına koşuyorsunuz. Çok iyi bir dinleyici, gözlemci ve yol göstericisiniz bu yuzden iyi bir psikolog veya konuşmaci olabilirsiniz.
Dogum gününüze göre hangi hayvansın? (Kaplumbağa)
Uyumlu, sicakkanlı birisiniz. Size nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de herkese öyle davranıyorsunuz.
Sadık ve dürüstsünüz, yapmacık insanlara ve dedikoduya karşısınız.Burcunuza göre tatil seçeneğin;
Boğa burcu lükse ve güzelliklere düşkündür. Yeşillikler içinde dağ ya da göl manzaralı şık bir tatil köyü, otel tam ona göredir. Abant Gölü, Yedigöller, yazın Kartalkaya, Uludağ, İsveç, İsviçre, Aspen gibi yerlerde çok mutlu olacaktır.
Seyahatinizde yoğun günlük programlar yapmamalısınız. Boğa insanı tatilde gevşemek ister. Kitapçıları, müzeleri, sanat galerilerini ve mağazaları dolaşarak rahatlar. Kadın Boğa'lar güzellik ürünleri ve bakımı ile kendini şımartmak ister. Boğa için tatil demek, günlük hayatın dışında farklı zevkleri tatmak demektir.
Burcunuza göre şarkı;Pek söze gerek yok aslında, gitmeniz gerek geçicide olsa uzaklaşmanız gerek. Bu mecburi ayrılık sevgilinizle uzun mesafeler koyacaksada siz ona bizce bir nostalji yapın ve Tanju Okandan "Gözünde yaşlarla bana el sallama..." parçasını uygun gördük


Burcunuza göre internet alışkanlıkların; Boğa burcu msnden pek tad almaz bunun yerine internette nefes almaksızın para kazanmanın yollarını arar. Kimi duyumlara göre Venüsün çekimi ile .... sitesi kurma ihtimalleri yüksek olan rivayetlere kurban gitmiş sabıkalı bir burçtur.Burcunuza göre giyim tercihlerin; Boğa burcu kadınları boğazlarına düşkün oldukları için biraz kiloludurlar. Kolay kolay kıyafet seçemezler. Tercihleri genellikle bol giysiler üzerinedir. Vücut hatlarını pek ortaya çıkarmak istemezler.
Korkuların; Huzur bulamama korkusu, huzurun bozulması korkusu.Doğduğunuz yıl asgari ücret: 940,5 YTL


Senin doğduğun tarihte bunlar oldu


1749 - Handel'in Ate Oyunları Müziği ilk kez Londra Green Park'ta seslendirildi.
1810 - Beethoven, ünlü eseri Für Elise'yi besteledi.
1865 - Sultana isimli ve 2,300 yolcu taıyan buharlı gemi Mississippi Nehrinde infilak ederek battı: 1.700 kii öldü.
1908 - 1908 Yaz Olimpiyatları Londra'da baladı.
1909 - II. Abdülhamid tahttan indirildi; yerine V. Mehmed tahta geçti.
1927 - Türkiye'de ilk radyo yayını baladı. Türk Telsiz Telefon A.. adıyla çalımalarına balayan özel kurulu, yayınlarını 1938'de devlet radyosu kurulana kadar sürdürdü.
1937 - Adolf Hitler'in İspanya'da ayaklanan Falanjist güçlerin lideri Francisco Franco'ya gönderdiği uçaklar, Guernica'yı bombaladı.
1938 - Türkiye ile Yunanistan arasında dostluk antlaması imzalandı.
1940 - Köy Enstitüleri'nin kuruluuna ilikin kanun kabul edildi. Köylünün eğitilmesini, kalkınmasını ve toprağa bağlanmasını amaçlayan Köy Enstitüleri, 1946'dan sonra klasik öğretmen okullarına dönütürüldü.
1941 - II. Dünya Savaı: Alman birlikleri Atina'ya girdi.
1960 - Togo, Fransa'dan bağımsızlığını kazandı.
1961 - Sierra Leone, İngiltere'den bağımsızlığını kazandı.
1965 - ABD'nin Vietnam Savaı'na giderek artan ekilde katılması Fransa'da Paris sokaklarında protesto edildi.
1978 - Afganistan Devlet Bakanı Muhammed Davut ve hükümeti, saatler süren sokak çatımalarından sonra kanlı bir darbeyle iktidardan düürüldü.
1981 - Xerox PARC irketi ilk bilgisayar faresini tanıttı.
1988 - Cardiff'te yapılan Avrupa Halter ampiyonası'nda ilk kez Türkiye adına uluslararası bir ampiyonaya katılan Naim Süleymanoğlu, bir dünya rekoru kırdı ve üç altın madalya kazandı.
1993 - Ankara Devlet Tiyatrosu "kamyon tiyatrosu" uygulamasına baladı.
1994 - Güney Afrika'da siyahi vatandaların da oy verebildiği ilk demokratik seçimler yapıldı.
2007 - Türk Silahlı Kuvvetleri basın açıklaması yaptı.
2009 - İstanbul'da sabaha karı 60 ev ve iyerine baskınlar düzenlendi. Baskınların düzenlendiği evlerden biri olan, Bostancı Emanet Sokakta bir apartman dairesinde saat 05.30da çatıma çıktı. 6 saat süren silahlı çatımada Devrimci Karargâh yöneticisi Orhan Yılmazkaya, çatıma sırasında baından vurulan Mazlum eker ve polis amiri Semih Balaban öldü. Çatımada aynı zamanda 7 polis de yaralandı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2588
favori
like
share