kulak arkası iltihap - kulak arkası ağrısı nedenleri - kulak arkasindaki kemik ağrisi - kulak iltihabı tedavisi için evde ne yapılabilir
Kulak iltihabı ülkemizde yaygın görülen bir hastalıktır. Hastalığın en çok görüldüğü yer orta kulak ve kulak arkasında ki kemiktir. Hastalık önemli bir hastalık olduğu için mutlaka doktora görünmekte fayda vardır.

Ortakulak iltihabı genellikle bademcik veya bademciğin olduğu yerlerin tahriş olmasıyla meydana gelir. Bunun yanı sıra grip, kızamık ve kızıl gibi hastalıklarda ortakulağın iltihaplanıp rahatsızlığa yol açmasını sağlar. Orta kulak iltihabı görülen kişilerde ateş ve kulak ağrısı görülür. Evde bu ağrıları dindirmek için kendiniz pansuman yaparak ağrıları dindirebilirsiniz. Kulak arkasında oluşan kemikteki iltihabın oluşma sebebi ise orta kulaktaki iltihabın yayılmasıdır. Yayılan virüsler kemiğe doğru kayar ve kemikte toplanır. Buda kulak arkası kemik iltihabını ortaya çıkarır. Kemikte oluşan iltihapta kulak ağrısı, halsizlik ve akıntı görülür. İşitme oranı azalır. Bu rahatsızlığın ise tek çözümü ameliyat olmaktır.

ortak kulak iltihabı nedenleri ve tedavi metodları

Kısaca kulak iltihabı hastalığına yakalanırsanız hekiminize başvurunuz. Evde giderilebilecek tedavisi olmadığından dolayı erken tedavi çok önemlidir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 663
favori
like
share