Göz Ağrısı Tedavisi - Göz ağrıları Hakkkında - Göz Ağrısı Nedenleri


GÖZ AĞRISI Göz ağrısı, çoğu kişinin hayatında bir kez dahi olsun karşılaştığı problemlerdendir. Kısa sürenler bir ifade etmeyebilir ama söz konusu uzun süren bir ağrı ise endişe edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü gözde meydana gelen bir ağrı birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu sebeple gözde meydana gelen bir ağrının basite indirgenmeyip, irdelenmesi gerekmektedir. Göz ağrılarında


GÖZ AĞRISI
Göz ağrısı, çoğu kişinin hayatında bir kez dahi olsun karşılaştığı problemlerdendir. Kısa sürenler bir ifade etmeyebilir ama söz konusu uzun süren bir ağrı ise endişe edilmesi gereken bir durumdur. Çünkü gözde meydana gelen bir ağrı birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu sebeple gözde meydana gelen bir ağrının basite indirgenmeyip, irdelenmesi gerekmektedir.

Göz ağrılarında göz temizliğine dikkat etmek, kirli ellerle gözü ovuşturmamak ya da hassas olan göz için, yabancı olan cisimlerin sokulmaması ağrıların hepsini olmasa da çoğunu önleyebilmektedir.

GÖZ AĞRILARINDA TEDAVİ
Göz ağrılarının nedenleri geniş çapta olduğu için önce hastalığın nedenini tespit etmek gerekir. Göz ağrılarında tedavi sebep olan etkene göredir. Göz ağrılarının tedavisinde en önemli etken hastanın doktora zamanında gelmesidir. Göz ağrısı eğer sinüzit kaynaklı ise bir kulak-burun-boğaz doktoruna başvurulmalıdır. Kirpik dibi iltihabının neden olduğu düşünülürse kirpik dibinin hijyenini ve tedavisi yapılır. Eğer gözün enfeksiyonu nedeni ile ağrısı varsa gözyaşı ilaçları ile rahatsızlıkla mücadele edilir.

Gözün içindeki iltihaplara karşı ya da gözün içindeki bir reaksiyona bağlı ağrı varsa bunun vücuttaki nedeni de araştırılarak genel bir tedavi yapılmalıdır. Göz ağrılarının en önemlilerinden bir tanesi de aniden başlayan ışıklar etrafında haleler görerek ortaya çıkan ani göz tansiyonu krizleridir. Buradaki ağrı gerçekten aşırı olup, hastaya bulantı kusma da yapabilir, görmeyi ani olarak düşürebilir. Böyle bir hastalıkta tedavi ancak doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 311
favori
like
share
faciye Tarih: 28.05.2012 13:37
tsk!