[COLOR=burlywood]Tokat'ta son günlerde özellikle çocuklarda görülen akciğer enfeksiyonları ve ishal vakalarındaki artıştan dolayı hastanelerde yataklara ikişer hasta yatırılıyor.

Ekber Türkoğlu'nun haberi

Tokat'ta son günlerde özellikle çocuklarda görülen akciğer enfeksiyonları ve ishal vakalarındaki artıştan dolayı hastaneye başvuran ve yatırılan çocukların çok olması nedeniyle tek yatakta iki ve üç çocuk yatması ve bir ara iki yetişkininde aynı yatakta yatması hasta yakınlarının tepkisiyle karşılandı.

Tokat Karşıyaka Doğum ve Çocuk hastanesinde iki çocuk bazende üç çocuk aynı yatak yatıyor. Hasta yakınları Karşıyaka Doğum hastanesinin kapasitesinin yetersiz olduğunu hastane yönetimi çare olarak yemekhaneyi de hasta koğuşuna dönüştürdüğünü ancak bununda yeterli olmadığını söylediler.

Hasta yakınları bu konuyu hastane yetkililerine ilettiklerinde aldıkları yanıt hastanenin sadece125 yatak kapasitesinde olduğunu ama bize 200 hasta başvurdugu oldu.

Hasta yakınları geçenlerde bırakın çocukları bir yatakta ikisi ve üçünün yatmasını öyle günler oldu ki yetişkinde aynı yatağı paylaşmak zorunda kaldılar. Yetkililerin bu duruma bir an önce son vermesi gerektiğini söylediler. Buranın bir an önce ek bir binaya ihtiyacının olduğunu, 21yüzyılda böyle bir manzarayı görmek istemediklerini söylediler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 570
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 23.01.2007 15:17
malesef bu bazı illerimizde hastane ve yatakların yetersiz oldugundan sık sık bu tür haberleri duyuyoruz
ozlems_o Tarih: 23.01.2007 12:09
bazen 3 çocuk aynı yatakta mı yatıo :89:

inanmıyorum yaaaaa :18:

haber için teşekkürler fiber_optic