Dünyanın en çok izlenen otomobil sporlarından Formula 1'de son iki sezondur şampiyonluk kazanan Renault, gözünü 3'üncüsüne dikti.

Son iki sezondur genç İspanyol pilot Fernando Alonso ile birlikte markalar ve pilotlar klasmanında şampiyonluk ipini göğüsleyen Fransız takımı, Alonso'dan yoksun olarak çıkacağı bu sezonda da şampiyonluk kazanacağından emin.

Takım patronu Flavio Briatore, Renault'un 2007 yılında pistlerde yarışacak aracının tanıtımında yaptığı açıklamada, "Yılın bu zamanlarında, büyük hedefler açıklayarak takım üzerinde yanlış baskı oluşmasını sağlayabilirsin. Renault olarak biliyoruz ki biz en iyi takımız ve Formula 1'i önde tamamlamak için gerekli malzememiz var" dedi.

Her yıl yaptıkları büyük değişiklikler nedeniyle insanların kendilerine şans vermediğine dikkat çeken Flavio Briatore, "Son iki yılda onların beklentilerini boşa çıkardık. 2007 yılında da bu böyle olacak" diye konuştu.

F1'de üst üste 2 kez şampiyon olan en genç pilot unvanının sahibi Alonso'nun takımdan ayrılarak McLaren'e geçmesinin ardından Renault, pilot koltuğunu İtalyan Giancarlo Fisichella ile Finli Heikki Kovalainen'e bırakmıştı.

Alonso'nun takımdan ayrılmasının büyük değişikliğe sebep olduğunun altını çizen Briatore, ancak sadece 1 kişiye bağlı olmadıklarını, şampiyonluğun takım çalışmasıyla geldiğini vurguladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 474
favori
like
share