[URL=http://imageshack.us]3 Aralik 1972 Istanbul'da dünyaya gelen Ugur Arslan, 1978 yilinda Istanbul Karagümrük Muallim Naci Ilköğretim okuluna basladi.ilkokul ikinci sınıfta, sene sonu müsameresinde, tiyatro ve sahneyle tanıştı. 1982 yilinda burayi bitirdikten sonra Özel Ortadogu Kolejin'de egitimini devam ettirdi.
özel ortadoğu koleji'ndeki yılları, üniversite hazırlıklarından ziyade tiyatro hazırlıklarıyla geçti. lise birinci sınıfta, eline tutuşturulan bir formdaki, gelecekte hangi mesleği seçmek istersiniz sorusuna, sunuculuk, spikerlik yazmış ancak üniversite yılları adapazarı'nda sunuculuktan, spikerlikten uzak geçmişti. Özel Ortadogu Kolejini bitirdikten sonra Istanbul Teknik Üniversitesine basladi. Yüksek öğreniminin ardından itü sakarya mezunu bir teknik adam oluvermişti. hemen bir fabrikada iş buldu. Fakat kendi mizacıyla hiç uyuşmayan bu mesleğe ancak iki ay tahammül edebildi daha sonra ak radyo'da radyoculuk ve hemen ardından, bir yıl sonra kanal 7'de sunuculuk ve sonrasında program yapımcılığına başladı.

[URL=http://imageshack.us]


Amerikada New York Film Akademisinde yönetmenlik egitimi aldi.Temmuz 1999 da New York da ilk kisa filmini çekmeye baslayan sanatçi, bir ay sonra askerlik görevini yapmak üzere Türkiye'ye döndü ve askerligini Izmir Narlidere'de yapti. Daha çok yazdigi ve seslendirdigi siirleriyle taninan sanatçi Arslan, Üç yıldan bu yana hazırladığı deniz feneri tv programları, bir hayli vaktini alıyordu aslında bu iş programcılığı da aşmıştı.
ortalıkda, dönen ve her geçen gün büyüyen bir yardım yumağı vardı. bu nedenle sevdiği dostlarıyla biraraya gelip deniz feneri sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği'nin kurulmasına öncülük yaptı. bu arada deniz feneri, çok kısa sürede istanbul'un ve türkiye'nin en faal dernekleri arasına girmiş, üyeleri ve sevenleri çoktan ülke sınırlarını aşmıştı bile. uğur arslan, huzur bulduğu ve mutlu olduğu işlerin peşinde koşan ve sadece gönlünün götürdüğü yerlere giden insanlardan biri...

Deniz Feneri adli TV programini sunmakta ve Deniz Feneri Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi'nin Yönetim Kurulu Baskanligini yapmaktadir

Sanatçının 3 tane kitabı bulunmakta

Gerçek Hayatan Kesitler - Kasım 1999

Deniz Feneri Şiirleri - Nisan 2000

Bir İhtilalin Yenik Kahramanı - Mart 2003


[URL=http://imageshack.us]


Deniz Feneri Şiirleri 1

Deniz Feneri Şiirleri - Beni Tanırsın Sen

Deniz Feneri Şiirleri - Kavuşursak Biteriz Biz

Deniz Feneri Şiirleri - Biz Barışmayız Artık

Son Albümü Bir Çok Popcudan Daha Çok Satıldı Albümü

Albümleri en az 120 bin adet satan ünlü sunucu, üçüncü albümünün 250 bin satmasıyla ilgili olarak ise şunları söylüyor: "250 bin, çok önemli bir rakam. Bu yıl kaç popçu 250 bin sattı? Bildiğim kadarıyla çok az.. Yani Özcan Deniz'le aynı satıyorum diyebilirim."

Sanatçı son dönemde starda oynayan Karagümrük dizisinde oynuyor

[URL=http://imageshack.us]


[URL=http://imageshack.us]

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 825
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 26.01.2007 03:58
[color=royalblue]efet bıtanesı şiirleriyle

yardım severlılıgı ıle harıka bırı
SoN-GüL Tarih: 25.01.2007 18:24
ugur arslan gercekten degerli birisi bence gerek yaptigi islerle

gerek insanligiyla
Yüregine saglik canisi cok güzel olmus