Hepimiz pürüzsüz bir cilt ve belirgin, parlak gözlere sahip olmayı hayal ederiz ama çoğumuzun ya cilt problemleri vardır, ya gözleri küçüktür ve belirgin değildir, ya da başka kusurlarımız vardır. Öte yandan canımızı sıkmanın da alemi yok; ne de olsa makyaj bu işler için icat edilmedi mi? Doğal görünüm herkese her zaman yakışır. Hele bu doğal görünümü biraz işlerseniz, sürekli güzel ve bakımlı görünmeyi de başarırsınız.
2005 bahar/yaz modasının podyumlara yansıyan en hoş trendi, tene uygulanan çekici şeftali tonları, gül goncası gibi dudaklar ve yarı saydam farlar oldu. Bu görünümü yaratmanın yolu da göz, dudak ve tırnaklar için yumuşak, pastel tonlardan oluşan bir palet kullanmaktan geçiyor.

Bu koleksiyon, doğada birbirini tamamlayan renklerden oluşuyor. Yanaklar, yumuşak ama canlı pembelerle aydınlanırken; dudaklar, sabah çiyini anımsatan parıltısız, yarı saydam renklere bürünüyor. Bu da mat ve pastel tonlardaki göz farlarıyla mükemmel bir tezat yaratıyor.

-Doğal bir ten
Doğal bir görünümün anahtarı, pürüzsüz bir zemin hazırlamak. Bu nedenle de kullandığınız fondöten büyük önem taşıyor. Yüzünüze kolay sürülen ve kolay yedirilebilen bir fondöten seçmeye özen gösterin. Ayrıca ten renginize uyan bir ürün satın almaya da dikkat edin. Yanaklarınıza taze, baharı andıran bir pembelik katmak için yumuşak pembe tonda bir allığa ihtiyacınız olacak. Ayrıca elmacık kemiklerini ön plana çıkaracak şekilde makyaj uygulamanız, yüzünüze derinlik katar ama aşırıya kaçmanıza da gerek yok. Sonuçta elde etmeye çalıştığınız görünüm, sağlıkla parlayan doğal bir cilt.

-Işıldayan gözler
Gözleriniz canlı görünmelidir. Bunu elde etmenin en iyi yolu da soluk pembe ya da leylak tonlarını kullanmaktır. Farı göz kapaklarınıza hafifçe sürdükten sonra, daha koyu bir rengi, kaş kemiğinin altına ve gözün dış kenarlarına sürerek, belirginliği arttırın. Birbirini tamamlayan renkler seçmeye özen gösterin. Şimdi kaş kavisinin altına ve göz pınarlarına highlighter sürerek aydınlık kazandırın. Kirpiklerinizi kıvırtıp, parlak etki veren bir rimeli kirpiklerinize sürün.

-Parlak dudaklar
Dolgun dudaklar için, kolajene başvurmanıza gerek yok. Şimdilerde her yerde satılan parlatıcılar dudakları dolgun göstermede oldukça etkili. İster yumuşak, kadifemsi, ister daha ateşli ve parlak bir görünüm, hangisini beğendiğinizi bulmanın en iyi yolu denemektir! Daha da dolgun bir görünüm için, az miktarda highlighterı dudağınızın orta kısmına sürebilirsiniz.

-Parıltılı tırnaklar
Bu sezon ojeler çok renkli. Tek yapmanız gerekense taze ve parlak bir renk tonu seçmek. Özellikle parıltılı olanlar çok moda olacak.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 495
favori
like
share
NeV-BaHaR Tarih: 30.01.2007 20:41
saol arkadaşım :85:
SU-PERISI Tarih: 28.01.2007 23:50
makyaj yapmakta ayrı bir hüner ister teşekkürler songül