Almanya'nın Düsseldorf kentinde yarın yapılacak UEFA'nın 31. Olağan Kongresi, bugün Düsseldorf'un ünlü Kongre Salonu'da yapılan açılış toplantısıyla resmen başladı. Ev sahibi adına UEFA yetkilileri ve delegelerine selamlama konuşmasını yapmak üzere tekerlekli sandalyesiyle gelen Alman İçişleri Bakanı Dr. Wolfgang Schäuble, böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Bakan Schäble'nin konuşmasının ardından Alman Futbol Federasyonu Başkanı Dr. Theo Zwanziger, FIFA Başkanı Sepp Blatter ve UEFA Başkanı Lennart Johansson birer konuşma yaptılar.

Yarın başkanlık seçiminin yanı sıra, 6 kişilik İcra Kurulu'nun üyeleri de seçilecek 13 adaydan biri olan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, resmi açılış öncesi seçimle ilgili görüşlerini DHA'ya açıkladı. Erzik, seçim öncesi herkesin kendine göre çalışmasını yaptığı ifade ederek, "Seçim sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Seçim öncesi kimin seçileceğinin tahmin edilmesi kolay değil. Bugüne kadar başkanlık seçimine hep tek adayla girilmişti.Başkanımız Johansson ile 16 yıldır beraber çalışmaktayız. Daima seçilmişti. Seçim önce şu kazanacak demek, ahkam kesmeye benzer. Dolayısıyla böyle bir fikrimde yok. İcra Kurulu üyeleri seçimi ve başkanlık seçimi için en doğrusunu yarın sandık söyleyecek. İcra Kurulu üyeliği için aday sayısı oldukça fazla. Görev alacakların sayısı belli. Dolasıyla oldukça çekişme yaşanacak" dedi.

Seçim çalışmalarının içine girmediğini ifade eden Erzik, "Prensibim değildir. Sizin için başkaları çalışmalı. Sağolsun Türk Futbol Federasyonu temsilcileri burada. Beni 16 yıllık performansımla tanıyan birçok ülke var. Sonucu bekliyoruz. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 503
favori
like
share