kadınlarda kol ağrısının nedenleri - sol kol ağrısı - sol kol ağrısının sebepleri - sol kol neden ağrır - kadınların sol kolu neden ağrır - sol kol ağrısının nedenleri nedir


Erkek kadın ayırt etmeksizin ağrılar günün her saatinde hepimizin başına gelebilecek sorunlardan bir tanesi olduğu için günlük yaşantımızı bir anda kabusa dönüştürebilirler. Vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelme riski bulunan ağrıların son zamanlardaki yeri sol kol oluyor. Sol kol ağrıları kadınların günlük yaşamını negatif etkilemektedir. Peki kadınlarda sol kol ağrısının nedenleri nelerdir?Kadınlarda ortaya çıkan sol kol ağrıları, bazen kaslardaki zayıflıktan bazen de kemiklerden kaynaklıdır. Bunların yanı sıra bağlardaki ve tendonlardaki sorunlarda kadınlara sol kol ağrısına neden olur. Sporla uğraşıyorsanız spor esnasında kolunuzu aşırı zorlamanız da kol ağrısına yol açabilir.

Kadınlarda sol kol ağrısının en önemli nedeni kalp krizi belirtisi olabileceğidir. Ancak her sol kol ağrısı kalp krizi olmayacağı için endişeye de kapılmamak lazım. Çünkü kadınlarda görülen sol kol ağrısının kasların çekilmesi ya da sinirlerle ilgisi de olabilir. Bu sorunlar ise sol kol ağrısına yol açan başlıca sebeplerdir. Kadınların çoğunda kas rahatsızlığından dolayı sol kol ağrıları görülür.

Tüm bu sorunların yanı sıra kadınlarda görülen sol kol ağrısının diğer nedenleri ise; kolda çatlak ve kırılmadır. Tüm sorunları bir araya toplayacak olursak; kalp krizi, kolda çatlak-kırık, kas çekilmesi, sinirlerin iltihap kapmış olması, tendonların iltihaplanması veya eklemlerin iltihaplanması gibi sorunlar kadınlarda sol kol ağrılarına yol açabiliyor diyebiliriz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5382
favori
like
share