The Black Dahlia

Vizyona Giriş Tarihi
09.02.2007

Türü
Dram

Ülke
ABD / Almanya

Süresi ve Yapım Yılı
121 dakika - 2006

Yönetmeni
Brian De Palma

Oyuncular
Josh Hartnett
Scarlett Johansson
Aaron Eckhart
Hilary Swank

Senaryo
Josh Friedman

Müzik
Mark Isham

Görüntü Yönetmeni
Vilmos Zsigmond

Hollywoodun karanlık yüzüne yolculuk

Los Angeles, 1947. Los Angeles polis departmanı, polis bonolarına desteği arttırmak amacıyla, Mr. Fire ve Mr. Ice takma isimlerine sahip iki polis, genç idealist Bucky Bleichert ve sinik Lee Blanchard arasında bir boks maçı düzenler. Dövüşten sonra partner olan Fire ve Ice, bir devriye sırasında kendilerini korkunç bir cinayet sahnesinin ortasında bulurlar.

Gelecek vaat eden güzel yıldız Elizabeth Short, Los Angeles'da boş bir arsada, işkence edilerek öldürülmüş olarak bulunmuştur. Kurban gazete manşetlerine Cehennem Çiçeği olarak geçer ve bu cinayet, Kaliforniya tarihinin en büyük insan avını başlatır.

Büyük bir davayı çözmek ve bunun getireceği şöhret umutlarıyla heyecanlanan Lee, soruşturmaya atanması için başvuruda bulunur. Bucky ise cinayet yüzünden kendini çok rahatsız hisseder ve öldürülen kadına karşı güçlü bir empati geliştirmeye başlar. İki polis, iki sert erkek, iki arkadaş ve aynı kadına aşık iki rakip olan Bucky ve Lee için Cehennem Çiçeği çok geçmeden bir takıntı halini alır. Onun hayatıyla ilgili her şeyi bilmek, katilini yakalamak ve ona ölümünde bile sahip olmak istemektedirler.

Araştırmaları onları savaş sonrası Hollywoodunun karanlık yüzüne, ölü kadının hayatının ve ölümünün derinliklerine götürecektir.

Brian De Palmanın yönettiği Cehennem Çiçeğinin başrollerini Aaron Eckhart (Lee Blanchard), Josh Hartnett (Bucky Bleichert), Scarlett Johansson (Kay Lake), Hilary Swank (Madelene Linscott) ve Mia Kirshner (Elizabeth Short) paylaşıyor. James Ellroyun romanından uyarlanan filmin senaryosunu Josh Friedman kaleme almış. Filmin müziklerini ise Mark Isham bestelemiş.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 504
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 17:18
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
akin42 Tarih: 07.02.2007 18:23
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
ozlems_o Tarih: 26.01.2007 10:36
güzeli bir film sanırım Josh Hartnett ı pearl harbourdan beri çok severim zaten :85:

teşekürler abi