Bilecik'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Bilecik Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Bilecik Bozüyük'teki İlköğretim Okulları - Edebali İlköğretim Okulu Tanıtımı - Edebali İlköğretim Okulu Resimleri - Edebali İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz, 1924 yılında Vali Tevfik Bey tarafından köy çocukları için yatılı olarak yapılmıştır.

Köy yatılı okulu Saat Kulesi'nin yanında bulunan tarihi binaya taşınınca Karma İlkokul bu günkü yerinde kalmış,daha sonra Birinci İlkokul olarak isim almıştır.

1946 yılında ismi Edebali İlkokulu olarak değiştirilmiş ve 1968 yılında bina çok tahrip olduğundan yıkılıp bugünkü bina(Şu an ek bina olarak kullanılmaktadır) yapılmıştır.1995-1996 Öğretim yılı başından itibaren valilik makamının 29.08.1995 tarih ve 9470 sayılı onayı ile okul,Edebali İlköğretim Okulu adını almıştır.

Açıklama:"Edep Ali" Arapça'da Edep ve Ali ayrı kullanıldığı için Terbiyesi yüksek insan anlamına gelmektedir.Edebalı şeklinde bitişik yazıldığında ise "büyük bilgin" anlamına gelmektedir.Bu açıklama doğrultusunda "Edebali" yerine "Edebalı" şeklinde kullanılmasının daha uygun olacağı Valilik makamının yaptığı resmi araştırma sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğümüz kanalıyla okulumuza bildirilmiş olup Okulumuzun ismi "Edebalı İlköğretim Okulu" olarak Değiştirilmiştir.

Edebali İlköğretim Okulu Bilecik Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Edebali İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Edebali İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Edebali İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Edebali İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: BİLECİK / MERKEZ

Adı: EDEBALİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: EDEBALI İLKOĞ.OK. GAZİPAŞA MAH.DAĞISTANLI SK. NO:14

Telefon Numarası: 2282121106

Faks Numarası: 2282128231

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BİLECİK - MERKEZ - Edebali İlköğretim Okulu


Kaynak : webrehberi.biz - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 621
favori
like
share