NELER OLUYOR BİZE!Aile, Türk milleti için toplumun en önemli temel taşlarının başında gelir. Ailelerdeki zafiyet, ailelerden oluşan toplumu, dolayısıyla devleti; zayıf, güçsüz ve çelimsiz bir hale getirir ve hatta devletin çok kıza bir zamanda batmasına neden olur. Sağlam yapılı ailelerden oluşan devletler ise, varlığını güçlü bir şekilde sürdürme olanağına daha çok sahip olurlar.

Ülkemizde şu anda aile kurumumuz üzerinde ciddi boyutlara varan zafiyetler söz konusu, evliliklerin çok kısa bir zaman sürmesi ve hatta bir gün gibi çok kısa süren evliliklerin artması gibi. Bu duruma kıza zamanda dur diyemezsek, geleceğimizden ciddi manada endişe etmeliyiz.

Kilisteki radyolarda istek programı yapan arkadaşlarımdan öğrendiğime göre: 8-9 yaşlarından tutunda, 12-13 yaşlarına kadar olan, ilköğretim çağındaki öğrencilerin , biricik aşkı Murat, Ayşeden özeline, Zeynepten eski aşkı ...gibi istekler istiyorlarmış ve çoğu zaman da bu tür istekler elden, çocuklar tarafından veriliyormuş. İşte gelecekte Milletimizin temelini oluşturacak aile adayları. Bu yapıdan nasıl bir toplum oluşur, varın siz düşünün!.

Şimdi de sizleri farklı bir boyuta götürerek , sormak istiyorum:

Böyle anne baba olabilir mi? Olamaz diyeceksiniz mutlaka, çünkü olay çok vahim. Önceki günlerde bazı ulusal televizyon kanallarında, lütfen çocuklarınıza izletmeyin! başlığı ile verilen haber, tam anlamı ile beni şok etti. Anne baba ve çocuklar kamera karşısına geçmiş gösteri yapıyorlar. Önce çocuklar bunu niye izlemesinler diye düşümdüm. Devamında gördüm ki, akıllara durgunluk veren bir olay anlatılıyor. Sözlerimi daha dazla uzatmadan olayı olduğu gibi sizlerle paylaşıyorum.

Baba cebinden çıkarttığı sigaraları 3-4 yaşlarındaki oğluna yakarak veriyor. Çocukta 40 yıllık tiryaki gibi sigarayı alıp içiyor. Haberi yapan muhabirin Bu çocuk ne zamandan beri sigara içiyor diye sorması ile baba, sanki çok büyük bir marifet gibi anlatıyor. İki yıldan beri sürekli içiyor. Haber bu çocuk ve ailesinin marifetleri ile sürüp gider. Böyle bir aile yapısı olabilir mi? Haksız mıyım? Hepinizin haklısın! dediğini duyar gibiyim. Bir aile düşünün, 3-4 yaşlarındaki bebeklerine sigara içiriyorlar. Bununla da yetinmeyip, televizyon kanallarına haber vererek gösteri yapıyorlar. Bir insan zararlı olduğu bilinen bir şeyi niye yapar? İnsanımıza göre ya meşhur olmak için, yada köşeyi dönmek için yapılıyor bu tür eylemler. İşte bu haberin kahramanları da bebekleri ile bu yolları denemişler.

Yukarıda anlatmaya çalıştığım olaylar bizim ülkemizde, yani Türkiyemizde oluyor. Ülkemizde olan olaylardan sadece iki farklı fotoğrafı sizlerle paylaştım. Ancak ülkemizde bu ve buna benzer yığınla örnek vermek mümkündür. Siz bunlara ister eğitimsizlik deyin, isterseniz de başka bir şey deyin. Her ne derseniz deyin, bu tür olaylar aile yapımızı tehdit eden televizyon yapımlardan kaynaklanıyor. Önceleri Brezilyadan transfer edilen pembe diziler ve sonrasında onların yerli versiyonları olan diziler, yarışmalar, filmler...

Unutmayalım! biz kendi değerlerimizden ne kadar uzaklaşırsak o oranda geleceğimizden uzaklaşmış oluruz. Anne ve babaları biraz daha dikkatli olmaya davet ederek, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 627
favori
like
share
MyNiceWorld Tarih: 27.12.2005 01:37
TEŞEKKÜRLER
masarac Tarih: 25.12.2005 06:08
BAna göre bu gibi olayların en büyük sebebi yetersiz din eğitimi.Çünkü din eğitimi gören bir çocuk bütün eğitimlerini bitirmiştir.Yüce dinimiz tüm iyilikleri kapsar.ALLAH benim ve tüm ümmet-i MUHAMMED'in çocuklarını muhafaza etsin.AMİN
PALADAYI Tarih: 12.10.2005 11:06
ALLAH razı olsun
kardeşim ellerine sağlık çok önemli bu konu Paylaşımda bulunman çok iyi olmuş hiç olmazzsa biraz olsun fikir verir anne babalara
akilles Tarih: 10.09.2005 21:06
Diyecek bişey bırakmamışsınız ki :79:
tarkın Tarih: 09.09.2005 13:21
verdiğin bilgiler için teşekkürler
bluwawe Tarih: 06.09.2005 21:50
KATILIYORUM KARDEŞİM GİTTİKÇE BOZULAN BİR DÜZEN
ByStranqe Tarih: 06.12.2004 14:17
ßiLgi İçin Te$ekkürler.........
MechhuL Tarih: 20.08.2004 07:43
Bence bu tarz olayların tek bir nedeni var...TV kanalları...Sadece beyin yıkamak için programlar ve filmler var...Sadece özendirmek için ve bence bunda da herşeyde olduğu gibi görünmeyen birilerinin parmağı var... :16: :16: :16: :16: :16:
LEVIS-501 Tarih: 20.08.2004 07:29
Yukaridaki olay Avrupada bir ülkede olsa hic süphesiz cocuklari ellerinden alinir ve jugendamta ( Cocuk Esirgeme Kurumu ) verilir. Aile hakkindada bayagi bir islem yapilir saniyorum. Evet gercekten Türkiyedede durum artik Avrupadakinden pek farkli sayilmaz, burada genelde Türklerin aile yasantilarina özeniliyor yani bizdeki birlik ve beraberlige gibta ediliyor, bunlarda evlilik cocuk yapma gibi düsünceler hemen hemen hic kalmamis gibi birsey tabi o yüzdende soylari kurumaya tutmus, Almanya icin söylüyorum emin olun bundan 10 yil sonra gercek Alman sayisinda cok büyük bir düsüs olacaktir adamlarin yas ortalamasi müthis yüksek. Bu yüzden cocuk parasi vesayre ile cok büyük bir destek veriliyor ve yine tahmin ediyorum burasi 10 yil sonra Türk, Kürt ve Rus ailelerin tekeline gecmis bir memleket olacak bir yerde bunada mecburlar soysuzlarin soyu tükeniyor baska carelerimi var ! Yukaridaki radyo olayina gelince simdi bile hala kendi kendime derim yahu biz cocukken ne malmisiz diye simdiki cocuklara bakiyorum birde benim orta okula gittigim dönemi düsünüyorum bir kiz bana baksa utanctan kipkirmizi olur öylece önüme bakardim. Simdi birakin 8 - 9 yasi 7 yasindaki cocuklar asktan meskten bahsediyorlar. Bu konuda biz ailelere gercekten cok büyük bir yük düsüyor gercekten durum hic ic acici degil. Hele büyük sehirlerde artik gencler iyice raydan cikmis 15 - 16 yasindaki kizlar fuhus ve uyusturucu madde batagina saplanmislar. ALLAH sonumuzu hayirli etsin insallah...@GS2004 Konuyu SAGLIK VE YASAM bölümüne aliyorum