KARTANESİ ve KARDELEN

Kar taneleri kutsaldır benim aşk bahçemde tıpkı kardelenler misali onlardır sana olan aşkımın büyüklüğünün en güzel ispatı. Baharın güzel kolları yerine, kışın senin kucağındayım. Sen de kendimi, kendimde seni buluyorum saf bir beyazlık tadında. Üşüyorum ve korkuyorum aslında kollarında. Etrafımda ne bir dost ne de bir tanıdık yüz ama senin varlığın hepsinden sade. Uçsuz bucaksızsın tıpkı sevgim misali, saf ve güzelsin. Bir taraftan beni yaşatıyor bir taraftan da yok olarak öldürüyorsun. Sevgini kanıtlamak istiyorsun belki de her damla erimende.

Kar tanesi bir çiçek kardelen isminde yada bir sevgi tanesi meleklerin kollarında belki de. Sen bensin, ben de sen ne fark eder ki nakşetmemiz ayrı bedenlerde?

Bazen de kar tanesi oluyorum. Seni eşsiz kılmak için yağıyorum. Uğruna tüm dünyayı kaplamaya çabalıyorum. Senden başkasını görmüyor gözüm tıpkı senin doğuşunla sadece beni tanıman ve görmen gibi. Toprak altından çıkmak değil ki doğmak. Doğmak aslında küçük bir gülümseme ve yeniden sevmek bu dünyada. Her kış seninle yeniden ölmek ve yeniden senin için doğmak için varım ben. Her an büyüyorum sana olan sevgimle.

Bir gün ilk buluştuğumuz o koca dağın zirvesinde tekrar seni bekleyeceğim senin için yeniden yağmak için kardelenim ya da senin için yeniden doğmak için kar tanem. Seni seviyorum diyeceğim yine kollarında, sevginin güzel rehberliği eşliğinde...

“Hani kardelen göğe aşık olurda kafasını karın altından çıkarır ya zemheri ayazında. Yüreğim derki, yüreğinde kardelen kadar cesaret yoksa SAKIN ola aşık olma...!”

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 572
favori
like
share
dr.nezii Tarih: 20.08.2004 20:12
aslan87 Tarih: 20.08.2004 20:10
Ellerine saglik!
Bitanesinin_Bebegi Tarih: 20.08.2004 20:09
serhata katiliyorum, harika