bilgisayarımı başlattığım anda harddisk'ten 8-10 defa tık,tık,tık diye ses geliyor ve wimdows başlamıyor bununla ilgili çok acil bir yanıt bekliyorum ilgili arkadaşların acil yardımına ihtiyacım var. :76: :9:

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 708
favori
like
share
milkboy Tarih: 31.01.2007 18:55
harddiskiniz eskiyse örneğin yaşı 3 - 5 yıl arası ise bu tarz sorunlar olabiliyor.

mesajınızdan anladığım kadarıyla harddiskinizin okuma kafasında sorun olmuş olabilir.(genellikle darbe - sarsıntı - mıknatıs etkiye maruz kalma - bad sector oluşumu - çok nadir olarakta fabrikasyon) böyle bir durumda harddiskinize güvenmemeniz lazım içerisindeki verilerin güvenliği ancak kısa bir süre için geçerlidir.

şayet içeriğindeki bilgilerin bir önemi yoksa ve fiziksel bir arıza olmadığına eminseniz disk sıfırlayıcı yazılımları deneyin.bunlar harddisk üretici firmaların support yada download başlıkları altında web sayfalarından bulabilirsiniz..("zero filling" olarak bilinirler.)

ayrıca yine üretici firmaların web adreslerinde "diagnostic tests" yazılımları ilede teşhis yapabilirsiniz.

son olarak yukarıda yazdıklarımı "ide ve sata noktaları / güç kabloları ve bios ayarlarını kontrol ettikten sonra dikkate alın.

garanti mevcut ise herhangi bir işlem yapmadan mutlaka bir an önce servise başvurun


saygılarımla
cyhnsyln Tarih: 31.01.2007 15:01
:79:SAOLASIN DENİYECEĞİM;
vural1907 Tarih: 31.01.2007 14:48
tahminimce harddisk bozulmuş eğer windows hiç gelmiyorsa bir format atmayı dene olmazsa harddiski başka bir makinada test et açılmazsa yani bir harddsik alman gerekecek.